1,4 C
Rzeszów
sobota, 4 grudnia, 2021
+

  Apel: ocalmy Zorzę – kup voucher, aby wspomóc rzeszowskie kino!

  Polecamy

  Karol Rębisz
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi /redakcja@kurierrzeszowski.pl
  - Reklama -

  Od początku pandemii przemysł filmowy przeżywa kryzys. Oprócz studiów, dystrybutorów filmowych i osób związanych z branżą, straty odczuwają również kina. Jednym z nich jest Kino Zorza.

  „Niestety sytuacja spowodowana pandemią koronawirusa – a co za tym idzie – zmniejszeniem frekwencji w kinie, zmusza nas do podjęcia takich działań. Jesteśmy bardzo zaniepokojeni przyszłością kina Zorza.”

  Kino Zorza to absolutna perła na mapie filmowego Podkarpacia. W stolicy województwa to jedyne kino studyjne, które gra nowości filmowe. W repertuarze znajdują się często filmy, które nigdy nie wejdą do multipleksów jak Multikino czy Helios – filmy znacznie bardziej kameralne i artystyczne. Dodajmy do tego szereg wydarzeń kulturalnych, jak retransmisje oper i wystaw, prowadzenie Dyskusyjnego Klubu Filmowego czy współorganizowanie takich festiwali jak Wiosna Filmów. To wystarczające powody, by zachęcić każdą osobę, której zależy na dostępie do legalnej kultury na Podkarpaciu, aby wsparła pomocą kultowe rzeszowskie kino.

  Kino Zorza wpisało się w przestrzeń centrum miasta i nie wyobrażamy sobie, że mogłoby przestać istnieć. W następnym roku kino Zorza będzie obchodzić jubileusz 65-lecia, jednak bez pomocy widzów możemy nie przetrwać do tego czasu.”

  Jak wspomóc Kino Zorza?

  Najlepszym sposobem będzie wsparcie poprzez zakup voucherów. Pojedynczy voucher kosztuje – 17 zł, w przypadku chęci zakupu pięciu voucherów – można zapłacić 15 zł od sztuki. Vouchery są dostępne w kasie kina Zorza oraz można je zakupić poprzez platformę wspieramy-kina.pl.

  Chętnych zapraszamy również do wybrania się na seans. Aktualny repertuar znajdziecie w naszym cotygodniowym przeglądzie rzeszowskich kin. Nie zapomnijcie jednak wziąć ze sobą maseczki! Serdecznie zapraszamy do wsparcia!

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  SERWIS POGODOWY 🌤

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -