13,1 C
Rzeszów
czwartek, 17 czerwca, 2021
+

  Inauguracja Roku Akademickiego w WSPiA odbędzie się online

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Według informacji na stronie internetowej WSPiA uroczystość Inauguracji Roku Akademickiego odbędzie się tylko w formie online. Przyczyną takiego stanu rzeczy jest sytuacja epidemiologiczna w Rzeszowie.

  Uroczystość rozpoczęcia roku akademickiego 2020/2021 miała początkowo odbyć się w formie hybrydowej (stacjonarnej i online), ale w związku z postępującą pandemią koronawirusa władze uczelni zmieniły formę wydarzenia na transmitowaną online.

  Władze uczelni wyraziły podziękowania za chęci udziału w Inauguracji, a także za przesłane gratulacje. Uroczystość odbędzie się w sobotę 17 października 2020 o godz. 11:00 na kanale YouTube WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej.

  W tym roku WSPiA świętuje jubileusz 25- lecia jako pierwsza niepubliczna uczelnia na Podkarpaciu. Ze względu na pandemię wszelkie uroczystości związane ze ,,srebrną” rocznicą odbędą się w późniejszym terminie. Uroczysta atmosfera związana z jubileuszem ma obejmować także także uroczystą Inaugurację Nowego Roku Akademickiego.

  Wydarzenie rozpocznie wystąpienie Rektora WSPiA prof. dr. hab. Jerzego Posłusznego. Następnie nastąpi immatrykulacja studentów I roku. Studenci rozpoczną naukę na studiach I i II stopnia na kierunku „administracja”, „bezpieczeństwo wewnętrzne” i „zarządzanie” oraz jednolitych studiach magisterskich na kierunku „prawo”.

  Osoby, które w zeszłym roku akademickim uzyskały stopień doktora w dziedzinie nauk społecznych lub w dyscyplinie nauki prawne otrzymają oficjalne promocje doktorskie.

  Na zakończenie inauguracji odbędzie się „Dwugłos inauguracyjny” – dyskusja prof. dr hab. Zbigniewa Czarnika (sędziego NSA) oraz prof. dr hab. Roberta Sawuły (sędziego NSA) na temat „Wolność zgromadzeń – aspekt administracyjnoprawny”.

  Link do transmisji: https://youtu.be/2fj3ZSZ4UJY

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  SERWIS POGODOWY 🌤

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -