1,4 C
Rzeszów
sobota, 4 grudnia, 2021
+

  Przegląd rzeszowskich kin – co zobaczymy od 16.10?

  Polecamy

  Karol Rębisz
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi /redakcja@kurierrzeszowski.pl
  - Reklama -

  Minął kolejny tydzień i kolejne filmy wchodzą na ekrany rzeszowskich kin. W tym tygodniu z nowości na ekranach zobaczymy dwie premiery oraz wyjątkową przedpremierę w Kinie Zorza.

  Największą premierą tego tygodnia zdecydowanie jest adaptacja książki dla dzieci i młodzieży Tajemniczy Ogród. Książka brytyjskiej autorki Frances Hodgson Burnett do dziś, pomimo ponad 100 lat od premiery, uznaje się za klasyk literatury dziecięcej. Byłbym pewnie na tą adaptację zdecydowanie podekscytowany, bo w obsadzie Colin Firth i Julie Waters, a i za kamerą reżyser odpowiedzialny za część odcinków jednego z moich ulubionych seriali – Utopii. Nawet scenarzysta nie jest tu anonimowy – Jack Thorne odpowiedzialny był już za całkiem porządne filmy młodzieżowe jak Cudowny chłopak oraz tegoroczną Enolę Holmes. To co jednak wydaje się być dla mnie niestrawne to fakt, że film w Polsce puszczany jest jedynie z polskim dubbingiem. Dla fanów tego rozwiązania to pewnie nie problem, tym bardziej, że głównej bohaterce użycza głosu znana młoda piosenkarka z Jasła, Roksana Węgiel. Film możemy obejrzeć w każdym z trzech rzeszowskich kin.

  Dawno nie było w kinach polskiego filmu? Właściwie, to nie tak dawno mogliśmy zobaczyć chociażby Jak zostać gwiazdą. W tym tygodniu z kolei mamy okazję obejrzeć dramat Banksterzy dotyczący afery związanej z frankowiczami. „Film, którego boją się banki” – tak reklamuje się owy film. A wiecie czego ja się boję? Wąsa Tomasza Karolaka. Żarty żartami, ale jednak trzeba przyznać, że zgromadzono tutaj niezłą obsadę, na czele ze wspomnianym Karolakiem, Kożuchowską, Rafałem Zawieruchą czy Janem Fryczem. Zwiastun jak i wszelkie zapowiedzi nie podpowiadają tak naprawdę jakiej jakości może być to film, zatem ciężko stwierdzić, czy warto się na niego wybrać. Film obejrzycie zarówno w multipleksach, jak Helios czy Multikino, ale także w studyjnym Kinie Zorza

  graf. materiały dystrybutorów

  Ciekawym filmem wydaje się również przedpremiera w Kinie Zorza. Cóż za pyszny plakat! Helmut Newton. Piękno i bestia to film dokumentalny biorący na tapet tytułową postać niemiecko-australijskiego fotografa. Ten kontrowersyjny artysta zasłynął przede wszystkim z erotyzujących kobiet fotografii. Bohaterkami są właśnie portretowane przez Newtona kobiety, które mają okazję przedstawić własną interpretację jego życia i twórczości. Seans tego filmu odbywa się w ramach cyklu DKF Zorza, na który zapraszamy w najbliższy wtorek, 20 października o 18:40.

  Do repertuaru Kina Zorza ponadto dołączyły dwie zeszłotygodniowe premiery. To Gniazdo oraz Pinokio, o których mogliście przeczytać w poprzednim przeglądzie.

  graf. materiały prasowe Kina Zorza

  Na koniec, mały apel. Kino Zorza potrzebuje teraz ogromnego wsparcia. Jedyne, rzeszowskie kino studyjne przechodzi kryzys, który jest właściwie „być albo nie być” dla tej instytucji, dlatego też prosimy Was o rozważenie wsparcia kina np. kupując vouchery na przyszłe seanse. Pojedynczy voucher kosztuje – 17 zł, w przypadku chęci zakupu pięciu voucherów – wówczas cena wynosi 15 zł od sztuki. Jak wiemy, obecna sytuacja nie sprzyja niewielkim biznesom, czy instytucją kultury, dlatego warto rozważyć taką postać wsparcia finansowego. Szczegóły znajdziemy również na stronie Facebook Kina Zorza.

  Widzimy się w kinie!

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  SERWIS POGODOWY 🌤

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -