środa, 17 kwietnia, 2024
spot_img
+

  Piknik Moc Odkrywców odwołany, ale znamy nową datę wydarzenia

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Wczoraj (10.10.2020) organizatorzy poinformowali za pośrednictwem Facebooka oraz strony internetowej o zmianie terminu wydarzenia, które miało odbyć się w piątek i sobotę 23 i 24 października 2020 roku. Przyczyną odwołania pikniku jest obecna sytuacja epidemiologiczna w kraju.

  Mimo długotrwałych przygotowań oraz brania pod uwagę wielu wariantów Moc Odkrywców – Rzeszowski Piknik Nauki i Techniki nie odbędzie w ustalonym terminie. Wprowadzone obostrzenia związane z żółtą strefą nie pozwolą na przeprowadzenie pikniku w formie tradycyjnej. Organizatorzy powołali się na to, że inna forma spotkania niż bezpośredni kontakt byłaby zaledwie niewystarczającym suplementem całego wydarzenia oraz uwłaczeniem wobec dziesięcioletniej tradycji rzeszowskiej imprezy.

  Kolejna edycja Pikniku Odkrywców zaplanowana jest na dzień 12 czerwca 2021 r. Miasteczko namiotowe wokół, wybrane wystawy oraz pokazy naukowe będą miały miejsce wewnątrz głównego budynku Politechniki Rzeszowskiej – ul. Powstańców Warszawy 12.

  Podczas wydarzenia będzie można odwiedzić miasteczko namiotowe w plenerze, gdzie będą gościć instytucje, koła naukowe z Politechniki Rzeszowskiej i innych wyższych uczelni, stowarzyszenia i pasjonaci różnych nauk. Będzie można wysłuchać wykładów, obejrzeć pokazy popularnonaukowe w salach wykładowych oraz wystawy tematyczne w holu głównego budynku Politechniki. Dla fanów motoryzacji atrakcję stanowić będą specjalne autobusy i samochody ratownictwa kolejowego. Na lotnisku przygotowanym specjalnie pod kątem pikniku wylądują szybowce. Niezmiennie od lat tematyka imprezy podzielona jest na 4 strefy tematyczne: Pasaż Nauki, Pasaż techniki, Pasaż Kultury i Sztuki oraz Skwer Historii, więc każdy uczestnik znajdzie coś dla siebie.

  źródło: YouTube

  „Dzień Odkrywców – Interaktywny Piknik Wiedzy” trwał w panoramie rzeszowskich imprez przez dziesięciolecie. Jest to pierwsze tego typu wydarzenie w Rzeszowie. Uczestniczyło w nim łącznie ponad 3500 popularyzatorów nauki, techniki i kultury, a odwiedziło ponad 120 tys. osób. W ramach projektu zorganizowano wiele wydarzeń towarzyszących, konkursów, wystaw, prezentacji, pokazów oraz wykładów i spektakli. Organizatorom towarzyszy koncepcja trwałego połączenia kultury materialnej i fantastyki z nauką i techniką w jednych igrzyskach. Głównym celem organizatorów jest popularyzacja nauki oraz techniki w formie plenerowej zabawy dla małych i dużych.

  Wstęp na wydarzenie jest darmowy. Wszystkie pokazy, wykłady i prezentacje dostępne nieodpłatnie.

  Organizatorami wydarzenia są: firma POLIMEDIA, Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza, Stowarzyszenie ArsScientia.

  Lista uczestników pikniku z 19 (2010) przez lata zwiększyła się do ponad 55 różnych podmiotów. W roku 2019 – było to ponad 300 osób. Od 2018 r. partnerami projektu zostali: PKP Polskie Linie Kolejowe SA, POLREGIO, Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie, Urząd Komunikacji Elektronicznej, Archiwum Państwowe – Delegatura W Rzeszowie, Podkarpackie Stowarzyszenie Miłośników Komunikacji. Patronat honorowy objęli: Minister Edukacji Narodowej, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Marszałek Województwa Podkarpackiego, Prezydent Miasta Rzeszowa, Kuratorium w Rzeszowie, Polska Agencja Kosmiczna POLSA i Discovery Science.

  źródło: http://mocodkrywcow.pl/files/obrazy/piknik_2020/plakat-2020.jpg
  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com