poniedziałek, 26 lutego, 2024
+

  PGE Energia Ciepła mecenasem Filharmonii w Rzeszowie

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  9 października 2020 roku spółka PGE Energia Ciepła poinformowała o zawarciu umowy z z Filharmonią Podkarpacką im. Artura Malawskiego w Rzeszowie. Na mocy dokumentu rzeszowska Elektrociepłownia objęła mecenatem podkarpacką Filharmonię. Nie jest to pierwsza taka inicjatywa. Spółka aktywnie towarzyszy w życiu regionów, w których prowadzi swoją działalność i udziela wsparcia lokalnym inicjatywom.

  Dzięki podpisanej umowie rzeszowska elektrociepłownia wesprze wydarzenia kulturalne oraz edukacyjne zaplanowane przez Podkarpacką Filharmonię w nadchodzącym sezonie artystycznym. W ramach współpracy odbędzie się także Wsparcie cykl koncertów dedykowanych m.in. Muzyczne spotkania z PGE Energia Ciepła, których adresatami są najmłodsi melomani. Projekt ma na celu wprowadzić uczestników w świat muzyki. Poprzez zaangażowanie i wsparcie wydarzeń i inicjatyw lokalnych PGE Energia Ciepła realizuje ambicję bycia partnerem miast i regionów tam, gdzie prowadzi swoją działalność.

  Filharmonia im. Artura Malawskiego w Rzeszowie jest czołową Instytucją Kultury Województwa Podkarpackiego. Zajmuje się działalnością artystyczną z udziałem Orkiestry Symfonicznej, zespołów kameralnych, światowej sławy solistów i dyrygentów. Podczas każdego sezonu zajmuje się organizacją kilkudziesięciu wydarzeń artystycznych, w tym programów edukacyjnych adresowanych do uczniów szkół i przedszkoli, jako uzupełnienie programu szkolnej edukacji muzycznej. Jej celem jest też zachęcenie młodzieży licealnej i studentów do obcowania z muzyką na żywo. Kolejną inicjatywą kształtującą młode pokolenie słuchaczy będą Muzyczne spotkania z PGE Energia Ciepła.

  – Mając na uwadze wspólne społeczne dobro jakim jest kultura,  Filharmonia Podkarpacka im. Artura Malawskiego w Rzeszowie z wielką przyjemnością rozpoczyna współpracę z PGE Energia Ciepła, która jako Mecenas Filharmonii Podkarpackiej zdeklarowała swoje wsparcie dla prowadzonej przez naszą instytucję działalności, w nowym 66. sezonie artystycznym. Dzięki partnerskim działaniom obu podmiotów wiele inicjatyw ma szansę na realizację. Wachlarz obszarów współpracy jest bardzo szeroki –  dotyczyć on będzie zarówno działalności koncertowej Filharmonii Podkarpackiej, jak i edukacyjnej dla dzieci i młodzieży, w formie Muzycznych Spotkań z PGE Energia Ciepła. Wsparcie PGE Energia Ciepła pozwoli gościć na naszej estradzie najwybitniejsze osobowości świata muzyki, wykonywać arcydzieła  kompozytorów polskich i obcych  – od muzyki dawnej,  po współczesną. Wspólne działania PGE Energia Ciepła i Filharmonii Podkarpackiej im. Artura Malawskiego w Rzeszowie wsparte są na poczuciu zbiorowej odpowiedzialności za dziedzictwo narodowe oraz przyszłość kultury polskiej, która była i pozostaje obecnie niezwykle istotną sferą kontaktów międzyludzkich – mówi prof. Marta Wierzbieniec, dyrektor Filharmonii Podkarpackiej im. Artura Malawskiego w Rzeszowie.

  Chcemy być obecni w życiu kulturalnym miasta. Wspieranie tak istotnej dla lokalnej społeczności instytucji to dla nas ogromny zaszczyt, ale również i wyzwanie. Dzięki pracy całego zespołu Filharmonii Podkarpackiej, muzyka klasyczna staje się coraz popularniejsza wśród mieszkańców regionu. W dużej mierze jest to możliwe dzięki programom skierowanym do dzieci i młodzieży. Mamy nadzieję, że nasze wsparcie pomoże powiększyć grono podkarpackich melomanów – komentuje Paweł Majewski, dyrektor PGE Energia Ciepła Oddział Elektrociepłownia w Rzeszowie.

  W kręgu obiektów muzycznych wpieranych przez PGE Energię Ciepła znajdują się: Polska Filharmonia Bałtycka w Gdańsku, Filharmonia im. Karola Szymanowskiego w Krakowie, Narodowe Forum Muzyki we Wrocławiu a także Centrum Edukacji Artystycznej – Filharmonia Gorzowską oraz Filharmonia im. Henryka Wieniawskiego w Lublinie. Spółka realizuje też współpracę z Toruńską Orkiestrą Symfoniczną oraz Filharmonią Zielonogórską im. Tadeusza Bairda. Z kolei PGE Polska Grupa Energetyczna wspiera Filharmonię Narodową w Warszawie.

  PGE Energia Ciepła, spółka Grupy Kapitałowej PGE, jest największym w Polsce producentem energii elektrycznej i ciepła, wytwarzanych w procesie wysokosprawnej kogeneracji. Posiada ok. 25 proc. udziału w rynku ciepła z kogeneracji, 14 elektrociepłowni (o mocy cieplnej 6,5 GWt, mocy elektrycznej 2,3 GWe) i sieci ciepłownicze o długości ok. 609 km. PGE Energia Ciepła produkuje i dostarcza ciepło dla dużych polskich miast, wśród których znajdują się: Kraków, Gdańsk, Gdynia, Wrocław (w tym wrocławskie Zawidawie), Rzeszów, Lublin, Bydgoszcz i Kielce. Spółka jest obecna także w Toruniu, Zielonej Górze, Zgierzu, Gorzowie Wielkopolskim i Siechnicach, gdzie jest również dystrybutorem ciepła do klientów końcowych.

  źródło: https://pgeenergiaciepla.pl/o-spolce/spoleczna-odpowiedzialnosc-biznesu/mecenat-filharmonii
  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com