17,5 C
Rzeszów
czwartek, 17 czerwca, 2021
+

  Psy pomogły odnaleźć przemytników papierosów w Medyce i Korczowej

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Jak poinformowała dzisiaj (9.10.2020) Izba Administracji Skarbowej w Rzeszowie psy z Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu po raz kolejny pomogły funkcjonariuszom w udaremnieniu przemytu.

  Psi pomocnicy: Cedra, Koko, Bruce i Jake dokonali powstrzymania planów przemytników w Medyce i Korczowej.

  Podczas przeprowadzania kontroli ukraińskiego busa 5- letni owczarek belgijski (Cedra) odnalazł 470 paczek papierosów ukrytych w skrytce na dachu pojazdu. Podejrzany o przemyt to 33-letni ob. Ukrainy. Został zobowiązany do wpłaty 500 złotych grzywny. Samochód zatrzymano. Funkcjonariusze złożyli także wniosek do Straży Granicznej o wydanie decyzji zobowiązującej cudzoziemca do powrotu.

  Do kolejnego udaremnienia przemytu doszło na przejściu granicznym w Korczowej podczas kontroli autokaru jadącego ze Lwowa do Krakowa. Pracujący od 2 lat z funkcjonariuszami podkarpackiej KAS,  Springer spaniel angielski (Bruce) zainteresował się skrytką w podłodze, w której schowane było tysiąc paczek papierosów wartych ponad 14 tys. złotych.

  fot. materiały prasowe Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie

  Podczas kontroli pojazdów na przejściu granicznym w Korczowej czujny nos owczarka belgijskiego Malinois (Koko), który od 3 lat wspiera KAS w wyszukiwaniu nielegalnych wyrobów tytoniowych, naprowadził funkcjonariuszy na 455 paczek papierosów ukrytych w autokarowych skrytkach.

  Na trop nielegalnych papierosów na przejściu granicznym w Korczowej wpadł także pies rasy Springer spaniel angielski (Jake), pracujący z funkcjonariuszami podkarpackiej KAS od 4 lat. Pies doprowadził funkcjonariuszy do skrytki w dachu ukraińskiego busa, w którym kierowca przewoził ponad 400 paczek papierosów.

  fot. materiały prasowe Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie

  Struktury Podkarpackiego Urzędu Celno- Skarbowego w Przemyślu wspiera ponad 20 psów, w większości wyszkolonych do wyszukiwania wyrobów tytoniowych. Są także psy dualne, które są wyspecjalizowane do wyszukiwania różnych zapachów np. tytoniu i narkotyków czy tytoniu i waluty. W wyszukiwaniu przemycanych towarów najlepiej sprawdzają się m.in. labradory, owczarki niemieckie, belgijskie czy teriery.

  Funkcjonariuszom Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu w okresie styczeń- sierpień 2020 r. udało się udaremnić wprowadzenie do nielegalnego obrotu 2,5 mln sztuk papierosów. W tym czasie wszczęto 351 postępowań przygotowawczych w sprawach o przestępstwa i wykroczenia skarbowe oraz wystawiono ponad 3,7 tysięcy mandatów karnych na łączną kwotę 1,3 mln złotych.

  fot. materiały prasowe Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie
  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  SERWIS POGODOWY 🌤

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -