poniedziałek, 4 marca, 2024
+

  Koronawirus. Kolejne rekordy zachorowań. W sobotę manifestacja „Anty-COVID”

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Według najnowszych danych Ministerstwa Zdrowia w całej Polsce przybyło 4280 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. W województwie podkarpackim odnotowano 256 nowych przypadków.

  Na Podkarpaciu liczba nowych przypadków stwierdzonych w województwie podkarpackim pochodzi z 21 powiatów. Za wyjątkiem ognisk są to pojedyncze przypadki z transmisji poziomej (zakażenia rodzinne i inne kontakty).

  W powiecie rzeszowskim jest obecnie 389 zarażonych osób. 186 osób wyzdrowiało, a 11 osób zmarło.

  Aktualne ogniska koronawirusa w Rzeszowie i w powiecie rzeszowskim (na dzień 7.10.2020):

  *Ognisko Kliniczny Szpital Wojewódzki nr 2: w wyniku badań przesiewowych łącznie potwierdzono wynik dodatni u 24 osób z personelu medycznego. Wszystkie osoby ze styczności objęto kwarantanną. Trwa dochodzenie epidemiologiczne.

  *Ognisko PROFAMILIA Rzeszów – łącznie w ognisku potwierdzono  23 pozytywnych  przypadków u osób z personelu medycznego . Podjęto następujące działania:- wstrzymano do 11.10.2020r. udzielanie wszystkich świadczeń planowych, personel szpitala zostanie przebadany, na bieżąco prowadzona jest dekontaminacja pomieszczeń Szpitala zgodnie z wytycznymi. Trwa dochodzenie epidemiologiczne.

  Na terenie województwa podkarpackiego w 27 placówkach  obowiązuje zawieszenie zajęć lub nauczanie zdalne. W Rzeszowie hybrydowy system nauczania wybranych klas odbywa się w IX LO w Rzeszowie i w Publicznej Szkole Podstawowej Zakonu Pijarów w Rzeszowie. Hybrydowe nauczanie ma potrwać do dnia 9.10.2020.

  źródło: WSSE w Rzeszowie

  W sobotę zaplanowany jest protest ruchu tzw. „Anty-COVID”, o którym pisaliśmy na łamach Kuriera Rzeszowskiego we wrześniu. Nazwany został „Manifestacja w obronie wolności” i odbyć ma się na rzeszowskim Rynku. „Żądamy zakończenia plandemii!” – informują organizatorzy. Pozostaje zadać pytanie: kto ma słuszność i czy rozsądnym jest planowanie protestu w czasach takiego wzrostu zachorowań?

  Grupa zrzeszająca ludzi nie wierzących w pandemię lub skuteczność koronawirusa liczy już ponad 12 tysięcy członków. Na forum członkowie grupy dzielą się informacjami na temat koronawirusa, przedstawiają również doświadczenia związane z „uświadamianiem” innych osób.

  Przypominamy, że w żółtych strefach (m.in. w Rzeszowie) od 10 października we wszystkich przestrzeniach publicznych obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com