16,8 C
Rzeszów
wtorek, 28 czerwca, 2022
+

  30 lat firmy Elmak

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W 2020 roku jubileusz 30-lecia swojej działalności świętuje rzeszowska firma Elmak, uznany w kraju i Europie producent i dystrybutor elektroniki.

  Na początku swojego istnienia firma wprowadzała na rynek ówczesne nowinki technologiczne, takie jak dekodery PAL czy pozycjonery satelitarne. Już wtedy każdy z wyrobów był projektowany przez własne biuro konstrukcyjne i powstawał na linii produkcyjnej w zakładzie w Rzeszowie. Właściciele firmy, Urszula i Marek Czyżowscy, wspominają, że na początku lat 90-tych niektórzy klienci nie dowierzali w powstawanie tak zaawansowanych układów elektronicznych w Polsce.

  W 1997r. Elmak poszerzył swoją ofertę o piloty zdalnego sterowania do sprzętu RTV, co szybko okazało się bardzo dobrym pomysłem i na długi czas zapewniło przedsiębiorstwu stabilny rozwój. Miarą sukcesu były nie tylko nowe rynki zbytu, ale również liczne nagrody, przyznawane firmie przez szereg lat, m.in. tytuł „Regionalnego Lidera Innowacji i Rozwoju”.

  fot. materiały prasowe firmy Elmak

  Produkcja wyrobów pod marką własną została z czasem uzupełniona o realizację zleceń dla firm zewnętrznych. Aktualnie to właśnie produkcja kontraktowa stanowi główną gałąź działalności przedsiębiorstwa.  Elmak produkuje różnego rodzaju inteligentne sterowniki i oświetlenie LED, wykorzystywane w wyrobach światowych koncernów AGD, firm kosmetycznych i motoryzacyjnych. Rozwiązania te umożliwiają zdalną kontrolę i monitoring różnorodnych urządzeń z dowolnego miejsca na świecie, a także pozwalają na ograniczenie zużycia energii elektrycznej.

  Elmak oferuje swoim partnerom wiedzę i doświadczenie w tworzeniu rozwiązań bezawaryjnych, zgodnych z europejskimi normami, a jednocześnie niedrogich. Wśród klientów rzeszowskiego przedsiębiorstwa są firmy, które wcześniej zaopatrywały się zarówno w Europie zachodniej, jak i w Chinach. Odwiedzający Rzeszów przedsiębiorcy z zagranicy doceniają nie tylko wysokie kompetencje firmy, ale często są również pozytywnie zaskoczeni samym miastem, jego infrastrukturą i dużą liczbą uczelni, które współpracują z Elmakiem.

  fot. materiały prasowe firmy Elmak

  Ważną częścią przedsiębiorstwa jest także utworzona w 2011r. marka Savio. Pod tym znakiem firma importuje i wprowadza na rynek detaliczny akcesoria komputerowe, RTV i sprzęt gamingowy. Produkty Savio bardzo szybko zdobyły sobie miejsce na półkach największych sklepów elektronicznych w Polsce i w wielu krajach europejskich. Dzięki doświadczonemu zespołowi inżynierów marka Savio wprowadza na rynek produkty cechujące się długą żywotnością i bezpieczeństwem.

  30 lat działalności Elmaka najlepiej podsumowują słowa prezesa firmy: „Przez te wszystkie lata musieliśmy nie raz stawiać czoła różnym kryzysom i zawirowaniom na rynku, a mimo to udało nam się zbudować silną, stabilną organizację i pozyskać wielu poważnych klientów. Było to możliwe dzięki wspaniałym ludziom, którzy tworzą naszą firmę i codziennie przyczyniają się do jej rozwoju. Niektórzy z nich są z nami od samego początku i dalej nie brakuje im ani energii do pracy, ani pomysłów na przyszłość.”

  fot. materiały prasowe firmy Elmak
  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -