-2,9 C
Rzeszów
niedziela, 23 stycznia, 2022
+

  Już w niedzielę ,,Hachiko” zawita w ,,Teatrze Maska”

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Goście ,,Teatru Maska” będą mieli okazję poznać historię pieska Hachiko opartą na prawdziwej historii, która miała miejsce w Japonii prawie 100 lat temu. Wzruszający rodzinny spektakl zagości na deskach teatru 11 października.

  Przy okazji obchodzonego wczoraj (4.10.2020) Światowego Dnia Zwierząt ,,Teatr Maska” zaprasza na przedstawienie traktujące o prawdziwej przyjaźni między człowiekiem, a zwierzęciem.

  Spektakl opowiada o przygodach psa rasy akita o imieniu Hachiko. Szczeniak przyszedł na świat w Odate, w prefekturze miasta Akita podczas śnieżycy, która trwała trzy doby. Za swoje zasługi pies otrzymał pomnik, który jest jednym z najważniejszych punktów wycieczki dla zwiedzających podczas podróży do Tokyo.

  źródło: http://www.teatrmaska.pl/spektakle/dzieci/hachiko,spektakl604/

  ,,Hachiko” to emocjonująca historia traktująca o tworzeniu się więzi między psem, a jego właścicielem. Przekazuje prawdę dotyczącą emocji oraz wzajemnych relacji. Przybliża widzom takie wartości jak lojalność czy odpowiedzialność. Spektakl przybliża widzom japońską kulturę pierwszych dekad XX wieku m.in. stroje i codzienne zwyczaje.  Jest to setna premiera w Teatrze Maska w Rzeszowie. Przedstawienie jest odpowiednie dla dzieci powyżej siódmego roku życia.

  Twórcą scenariusza i reżyserem przedstawienia jest Ewa Piotrowska. Za scenografię odpowiada Yumi Hayashi, a muzyką zajął się Wojciech Błażejczyk. Obsada spektaklu: Anna Kukułowicz, Kamila Olszewska, Agata Słowik, Robert Luszowski, Bogusław Michałek, Maciej Owczarek.

  Japońska scenografka zaznacza, że historia Hachiko tak bliska sercom Japończyków zasługuje na to by trafić także do polskiej widowni.

  źródło: http://www.teatrmaska.pl/spektakle/dzieci/hachiko,spektakl604/

  Hachi, od którego pochodzi imię głownego bohatera oznacza po japońsku „osiem” („zesłany z nieba”). Jest to liczba uznawana w tym azjatyckim kraju za szczęśliwą podobnie jak w Europie siódemka.

  Według aktorów najtrudniejsze było oddawanie uczuć, ponieważ Japończycy nie okazują emocji tak bezpośrednio jak Europejczycy. Występujący jednocześnie musieli przekazać je na tyle klarownie, aby najmłodsi widzowie zrozumieli co dzieje się na scenie.

  źródło: YouTube

  Realizację przedstawienia dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Bilety są do kupienia online na stronie internetowej Teatru Maska w Rzeszowie.

  źródło: http://www.teatrmaska.pl/spektakle/dzieci/hachiko,spektakl604/

  .

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -