2,9 C
Rzeszów
poniedziałek, 17 stycznia, 2022
+

  Dezynfekcja rąk podczas podróży- dozowniki w miejskich autobusach od poniedziałku.

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Rozpoczął się montaż bezdotykowych dozowników z płynem do dezynfekcji rąk w komunikacji miejskiej. Od poniedziałku dozowniki będą znajdować się we wszystkich 221 autobusach w Rzeszowie.

  W trosce o bezpieczeństwo pasażerów MPK Rzeszów stosuje od marca ozonowanie pojazdów oraz dezynfekcję miejsc, które są najczęściej dotykane przez pasażerów.

  Rzeszów znalazł się od 3 października 2020 roku w strefie żółtej, dlatego nowym pomysłem na utrzymanie warunków higieny w autobusie jest montaż bezdotykowych dozowników do dezynfekcji rąk, które od poniedziałku (5 października) znajdą się we wszystkich miejskich autobusach.

  Mamy czasy pandemii koronawirusa. Chcemy, aby pasażerowie w miejskich autobusach czuli się bezpiecznie. Pojazdy są regularnie dezynfekowane. Teraz zdecydowaliśmy się na dodatkowe zabezpieczenie w postaci dozowników z płynem dezynfekującym. Są to urządzenia bezdotykowe – mówi Marek Filip, prezes MPK Rzeszów.

  Koszt przedsięwzięcia będzie wynosił 70 tys. zł. MPK Rzeszów od początku trwania epidemii na dodatkową dezynfekcję pojazdów oraz ozonowanie autobusów wydało już prawie 300 tys. zł.

  Obecnie z dozowników mogą już korzystać pasażerowie autobusów przegubowych, a od poniedziałku pasażerowie wszystkich pozostałych miejskich autobusów. Pojemniki z płynem dezynfekującym montowane są w pobliżu środkowych drzwi pojazdów.

  Ze względu na pandemię koronawirusa liczba pasażerów w komunikacji miejskiej zmniejszyła się. Według danych Zarządu Transportu Miejskiego w pierwszych tygodniach pandemii z miejskiej komunikacji korzystało o ok. 80 proc. pasażerów mniej niż przed nią. Liczba pasażerów zaczęła wzrastać w miarę łagodzenia obostrzeń.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -