środa, 21 lutego, 2024
+

  Wojewoda podkarpacka o kryzysie związanym z pandemią

  Polecamy

  Karol Rębisz
  Karol Rębisz
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi /redakcja@kurierrzeszowski.pl
  - Reklama -

  Podczas wtorkowej konferencji prasowej wojewoda podkarpacki Ewa Leniart oraz dyrektor WSSE w Rzeszowie Adam Sidor podzielili się efektami obrad Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

  Zespół ten został powołany ze względu na obecny stan epidemiologiczny w województwie podkarpackim. W piątek w naszym rejonie zostało odnotowane aż 218 nowych zakażeń koronawirusem. Od soboty powiat mielecki, dębicki oraz m. Rzeszów trafia do tzw. „strefy żółtej”.

  Tematem posiedzenia Zespołu był wzrost liczby zachorowań w naszym regionie, sytuacja w Domach Pomocy Społecznej oraz w Szpitalach. Omówiliśmy także skuteczność przestrzegania procedur wypracowanych w czasie epidemii. Szczególnie biorąc pod uwagę ostatnie informacje o nowych ogniskach w DPS-ach, które napawają nas pewnym niepokojem.

  W trakcie posiedzenia Zespołu, omówiona została także aktualna sytuacja w podkarpackich szpitalach. Uwagę poświęcono m.in. zabezpieczeniu placówek w odpowiednią liczbę miejsc dla pacjentów chorych oraz podejrzanych o zakażenie koronawirusem. Od wczoraj takich miejsc dostępnych jest 419. Wojewoda zapewniła, że na tę chwilę jest to liczba wystarczająca, natomiast jeśli zajdzie taka potrzeba, zostanie ona zwiększona.

  Dyrektor WSSE zwrócił także uwagę, że początek roku szkolnego nie wpłynął znacząco na wzrost zachorowań. Największą obecnie grupą z potwierdzonym występowaniem koronawirusa w organizmie to osoby aktywne zawodowo. 

  graf. WSSE w Rzeszowie
  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com