20,2 C
Rzeszów
poniedziałek, 15 sierpnia, 2022
+

  Rzeszów w strefie żółtej – prezydent apeluje do mieszkańców!

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Od 3 października Rzeszów znajdzie się w strefie żółtej! Prezydent Miasta Rzeszów Tadeusz Ferenc apeluje do mieszkańców o przestrzeganie wprowadzonych rygorów sanitarnych.

  W ostatnim czasie w Rzeszowie oraz regionie odnotowano znaczny wzrost zachorowań na Covid – 19. W związku z tym miasto znajdzie się w tzw. „strefie żółtej”. Prezydent przypomina, jak ważne jest przestrzeganie wprowadzonych ograniczeń oraz zawieszenie wszelkich działań o charakterze nieobowiązkowym.

  Tadeusz Ferenc wyraził zrozumienie wobec obywateli, którym ograniczenia przynoszą wiele niedogodności. Przypomniał o obowiązku zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej, dezynfekcji rąk oraz zachowania społecznego dystansu.

  Prezydent ma nadzieję, że dzięki wspólnemu wysiłkowi uda się ograniczyć skutki pandemii. Według niego najważniejsze jest, aby być odpowiedzialnym obywatelem, który nie dba tylko o siebie, ale także o całą społeczność.

  Warto dodać, że żółte i czerwone strefy w Polsce mają zostać zaktualizowane. Obecnie strefie żółtej na imprezach rodzinnych, takich jak np. wesele może brać udział maksymalnie 100 osób (nie licząc obsługi), a na siłowni może przebywać jedna osoba na 7 metrów kwadratowych. Limit jednej osoby na cztery metry kwadratowe obowiązuje za to na targach, czy wystawach. Stadiony zaś mogą zapełnić się w jednej czwartej pojemności trybun.

  Aktualna sytuacja epidemiologiczna w Mieście Rzeszów i powiacie rzeszowskim według danych Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie (stan na 1 października 2020):

  • Ognisko Klinika Neurochirurgii WSK nr 2 w Rzeszowie na dzień 1 października potwierdzono 16 wyników dodatnich: w tym 6 wśród personelu medycznego i 10 pacjentów ( w tym czterech przekazanych do powiatów jarosławskiego, leżajskiego, strzyżowskiego, łańcuckiego). Trwa dochodzenie epidemiologiczne.
  • Ognisko Kliniczny Szpital Wojewódzki nr 2 Ośrodek Dializ – przeprowadzono badania personelu i pacjentów na dzień 1 października potwierdzono 8 przypadków dodatnich u pacjentów.
  • Ognisko -Dom Pomocy Społecznej w Rzeszowie ul Sucharskiego – do dnia 1 października potwierdzono łącznie w ognisku 66 wyników dodatnich w tym: 40 pensjonariuszy i 26 osób z personelu. Trwa dochodzenie epidemiologiczne.

  W siedmiu placówkach nauczania w Rzeszowie zajęcia są prowadzone w trybie zdalnym lub hybrydowym.

  fot. materiały prasowe Prezydenta Miasta Rzeszowa

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -