15 C
Rzeszów
czwartek, 11 sierpnia, 2022
+

  XI wystawa robotów ,,Robopark” w Rzeszowie – rozrywka dla całej rodziny.

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -


  9 października o godzinie 11 w rzeszowskim centrum handlowo – rozrywkowym ,,Millenium Hall” odbędzie się otwarcie XI wystawy „Robopark”. Będzie to niezwykłe naukowe, rozrywkowo-edukacyjne wydarzenie i świetna zabawa dla całej rodziny.

  Firma w ciągu 2 lat zorganizowała ponad 100 wystaw w ponad 10 miastach w całej Polsce. Od 9 października do 8 listopada wystawa ,,Robopark” będzie się odbywała w Rzeszowie, przy al. Majora Wacława Kopisto 1 (Millenium Hall). Uczestnicy będą mogli spędzić nawet kilka godzin zanurzając się w niesamowitym świecie robotów. Udział w wystawie to niepowtarzalna okazja, aby dzieci dowiedziały się, na czym polega zawód programisty i sprawdziły w praktyce, czy mają do tego zdolności. Zwłaszcza, że współcześnie robotyka stanowi nie tylko ważną gałęzią nauki i przemysłu, ale również
  popkultury, literatury, sztuki, filmu.

  Na wystawie będzie możliwość wejścia w interakcję z 70 robotami z całego świata. Uczestnicy będą mogli m.in. zobaczyć teatr robotów, nauczyć się sterowania dronem, siłą umysłu skłonić przedmioty do lewitacji, a także odwiedzić świat wirtualnej rzeczywistości.

  Organizatorzy wystawy ROBOPARK zapraszają najmłodszych zwiedzający (od lat 7 do 16) na warsztaty programowania, które prowadzone będą w małych 6-osobowych grupach. W ciągu jednej godziny uczestnicy nauczą się pisać program, dzięki któremu robot Meccanoid lub UbTech będzie mówił, poruszał się i chodził. Każdy uczestnik warsztatów otrzyma 15% rabatu na dowolny kurs programowania dla dzieci w szkole Kodium online. Na warsztaty można zapisywać się on-line na stronie robot- park.pl

  źródło: materiały promocyjne organizatorów

  Na uczestników wystawy czekają takie atrakcje jak: Robofootball, Robosumo czy Robozoo. Będą mogli zobaczyć humanoidalne roboty wielkości człowieka, odwiedzić 8 stref wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości, teatr robotów. Do obejrzenia będzie również tesla show czy urządzenie do przemieszczania przedmiotów za pomocą myśli.

  Na wystawie zwiedzający spotkają roboty– użytkowe – potrafiące np. parzyć kawę, roboty do towarzystwa – z którymi będzie można porozmawiać, lub zatańczyć, roboty, które są artystami, prezenterami telewizyjnymi, czy nawet sportowcami. Ciekawymi urządzeniami będą Unitree A1, który znakomicie wciela się w rolę domowego zwierzątka czy Prombot ROBO-C – wyglądający jak prawdziwy człowiek.

  źródło: https://www.facebook.com/RoboparkRzeszow

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -