poniedziałek, 4 marca, 2024
+

  Rada Miasta po raz kolejny odrzuca projekt zabudowy podcieni Galerii Rzeszów

  Polecamy

  Karol Rębisz
  Karol Rębisz
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi /redakcja@kurierrzeszowski.pl
  - Reklama -

  Podczas wtorkowej Rady Miasta, kolejny raz pod głosowanie trafił projekt zabudowy podcieni Galerii Rzeszów. Ostatni raz omawiany był podczas sierpniowej sesji. Tym razem odrzucono projekt zaledwie jednym głosem.

  Projekt zabudowy tej przestrzeni w debacie publicznej pojawia się od dwóch lat. Jednak, aby taka zabudowa mogła powstać, potrzebna jest decyzja Rady Miasta. We wtorkowym głosowaniu projekt został odrzucony 14 głosami przeciw oraz 13 głosami za takim rozwiązaniem, głównie głosami radnych PO i PiS.

  fot. materiały Inwestora

  W przestrzeni, którą chce zabudować inwestor miałaby powstać kawiarnia sieci Starbucks. Radny Rozwoju Rzeszowa, Konrad Fijołek podczas sesji Rady Miasta podkreślał, że bryła budynku nie zostałaby naruszona. Przestrzeń zostałaby oszklona według obrysu budynku nie naruszając przestrzeni publicznej. Przy tej zabudowie mogłyby powstać również stojaki na rowery. Według niego w temacie zabudowy i jej powierzchni doszło do dezinformacji oraz nieprawidłowej interpretacji.

  To jednak nie przekonało radnych. Zwrócono uwagę na fakt, że konstrukcja znacząco wpłynie na architekturę przestrzeni. Radna PO Jolanta Kaźmierczak stwierdziła, że przestrzeń komunikacyjna zostanie ograniczona. W podobnym tonie wypowiedział się Robert Kultys z PiSu.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com