10,4 C
Rzeszów
sobota, 1 października, 2022
+

  Dni Otwarte Funduszy Europejskich – atrakcyjne wydarzenie online.

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W dniach od 24 do 26 września miało miejsce wydarzenie online – wojewódzkie obchody Dni Otwartych Funduszy Europejskich (DOFE), w ramach których uczestnicy mieli okazję uczestnictwa w różnorodnych warsztatach i konkursach.

  DOFE to największa impreza związana z Funduszami Europejskimi w Polsce. Wydarzenie ma na celu ukazanie zmian w Polsce dokonanych dzięki unijnym dotacjom. Ze względu na sytuację epidemiologiczną całe przedsięwzięcie obyło się w Internecie. Działania w ramach ogólnopolskiej akcji odbyły się podczas weekendu 25-27 września br.

  Wydarzenie kierowane było do bezpośrednich beneficjentów Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego, a także mieszkańców Podkarpacia. Tegoroczne Dni Otwarte odbywały się na płaszczyźnie ogólnopolskiej i regionalnej. Profitenci zaprezentowali swoje projekty, zaś uczestnicy mogli wziąć udział w wirtualnych spacerach, webinariach i warsztatach online. Były one dostępne na stronie internetowej dniotwarte.eu.  

  Równolegle do działań ogólnopolskich prowadzone były działania na podkarpackiej platformie internetowej. Za jej pośrednictwem ukazane były stoiska promocyjne beneficjentów oraz transmisje warsztatów z beneficjentami np. pieczenie proziaka czy tworzenie kosmetyków domowymi sposobami. To wszystko po to, by uporządkować i usystematyzować wiedzę o zrealizowanych projektach.

  W ramach wydarzenia zorganizowane były również atrakcyjne konkursy z nagrodami. Uczestnicy mogli wziąć udział w konkursie ,,Bliżej niż myślisz”. Za nagranie filmiku przedstawiającego zmiany w najbliższej okolicy, dzięki funduszom europejskim, można było wygrać nagrody pieniężne – 5 000zł, 3 000 zł i 2 000 zł.

  Dla beneficjentów przygotowano konkurs „Pokaż nam swój projekt”. Polegał na nagraniu amatorskiego filmiku, w którym jednostka (firma, fundacja, stowarzyszenie czy szkoła) lub inny beneficjent FE zaprezentował swój projekt zrealizowany dzięki dofinansowaniu z Funduszy Europejskich. Zwycięzca mógł uzyskać nagranie profesjonalnego filmu oraz szeroką akcję promocyjną.

  24 września odbył się pod hasłem ,,Live z Funduszami – zmień swój life!”. Trzy transmisje prowadzone na żywo miały na celu zaprezentowanie uczestnikom, w jaki sposób osoby fizyczne i firmy mogą skorzystać z funduszy europejskich. W trakcie każdego ze spotkań można było zadawać pytania na czacie.

  25 września odbyły się transmisje dotyczące wsparcia gospodarki w dobie pandemii. Uczestnicy mieli okazję wysłuchać zdania ekspertów, dotyczących pomocy dla sektora gospodarczego. W gronie specjalistów znaleźli się: Tomasz Czop – Dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy, Jan Wygnaniec – Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Jarosławiu oraz Marcin Nanuś – Łęcki – ekspert z oddziału Agencji Rozwoju Przemysłu w Mielcu. O godzinie 14 odbył się live organizowany przez Grupę PASSIO z Rzeszowa. Był przeznaczony dla dzieci i dotyczył udzielania pierwszej pomocy m.in. zaopatrywania urazów. Dorośli mogli wziąć udział w warsztatach o bezpieczeństwie dzieci podczas podróżowania samochodem i rowerem.

  26 września zorganizowano wiele ciekawych transmisji dotyczących różnorodnej tematyki. Na szczególną uwagę zasługiwał live z robienia kosmetyków domowym sposobem z Sylwią Draus – Ciepluch z firmy NoveltyUNIT (producenta kosmetyków BIOnly) i zielarką Krystyną Judką (10:00 – 10:45) czy live z malowania i zdobienia tkanin z Justyną Wesołowską (Fundacja GaMon z Tarnobrzega), podczas którego można było nauczyć się jak kreatywnie odświeżyć starą koszulkę. Wydarzenie zakończył mini recital online o godzinie 18. Muzycy w składzie: Michał Rydzik, Piotr Markocki, Agnieszka Rydzik, Aleksandra Rydzik, Anna Rydzik wykonali wiele utworów popularnych i znane dzieła wielkich kompozytorów.

  Wydarzenie odbywało się pod patronatem Funduszy Europejskich, Rzeczpospolitej Polski, Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej oraz Europejskich Funduszy Strukturalnych i Inwestycyjnych UE. Zapis transmisji z warsztatów można obejrzeć na stronie na Facebooku: @odmienionepodkarpackie.

  źródło: http://dofe.podkarpackie.eu/glowne-stoisko


  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -