sobota, 2 marca, 2024
+

  Prognoza pogody – sobota, 26 września 2020

  Polecamy

  Redakcja
  Redakcja
  Zespół Redakcyjny Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, Tvi
  - Reklama -

  Sobota przyniesie nam opady deszczu o charakterze wieloskalowym, czyli obejmujący znaczną część terenu. W tym wypadku będzie to znaczna część południowej i zachodniej Polski, w tym cały region Podkarpacia. Burze mogą powstawać i być wbudowane w strefę opadową.

  Jutro akumulacja deszczu w naszym regionie wyniesie nawet do 35 mm/m2 deszczu, głównie południowa i wschodnia część województwa. Od godzin wczesnopopołudniowych do naszego kraju wkroczy wyżej omawiana wieloskalowa strefa opadowa, której największym zagrożeniem będzie ciągły, miejscami nawalny opad deszczu, powodujący zalania lub podtopienia. Nie wykluczamy podniesienia się stanów wód do wysokich.1 Stopień zagrożenia zostanie wydany głównie z powodu opadów deszczu, którego akumulacja jak wspominaliśmy wyżej wyniesie lokalnie 35 mm/m2. To w tym rejonie wystąpią największe opady, które mogą powodować podtopienia i zalania – tak samo w pozostałej części regionu, możemy być świadkami tego.

  Nie wykluczamy podniesienia stopnia zagrożenia, dla części naszego regionu, po porannych aktualizacjach modeli numerycznych i rozwoju sytuacji pogodowej.

  Na ogół jutrzejszy dzień, będzie chłodniejszy niż wcześniejsze dni – temperatura maksymalna w większości regionu wyniesie 22°C (w centrum, na północy, wschodzie i zachodzie.) Najchłodniej w Bieszczadach, tam na termometrach ujrzymy do 14°C. Również Niższa temperatura będzie na południu 16-17°C.

  Na niebie, będzie się utrzymywało duże zachmurzenie.

  Ciśnienie wyniesie 996hPa.

  Wiatr: średni, południowo-wschodni, do 30 km/h w porywach 60.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com