-2,5 C
Rzeszów
poniedziałek, 8 marca, 2021

Dzień Kobiet w kinie lub teatrze

Już 8 marca Dzień Kobiet, z tej okazji kino Zorza i Teatr im. Wandy Siemaszkowej, zaplanowały wyjątkowe wydarzenia dla pań. W kinie Zorza o...
+

  Bezpłatne badania mammograficzne dla kobiet – kampania ,,Rak a zdrowie”.

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Wszystkie kobiety w wieku od 50 do 69 lat mogą wziąć udział w bezpłatnych badaniach mammograficznych w ramach kampanii ,,Rak a zdrowie”. Organizatorem wydarzenia jest Zespół Opieki Zdrowotnej nr 2 w Rzeszowie.

  Akcja rozpoczęła się w czwartek (24 września) jako część VII edycji kampanii ,,Rak a zdrowie”. Z badań mogą skorzystać nie tylko mieszkanki Rzeszowa, ale również powiatu rzeszowskiego w każdy poniedziałek, środę i czwartek w godz. 7:00-16:00, w Pracowni Mammograficznej w ZOZ nr 2 przy ul. Fredry 9 w Rzeszowie.

  Dla niezdecydowanych dodatkową motywacją będzie możliwość wzięcia udział w losowaniu nagród. Do loterii mogą zapisać się kobiety, które przebadają się w terminie 24 września – 14 grudnia br. W tegorocznej edycji do wygrania jest blisko 50 atrakcyjnych nagród rzeczowych. Główna nagroda to stacjonarny rower treningowy o wartości 500 zł.

  Aby wziąć udział w loterii wystarczy zakupić los w Pracowni Mammograficznej za symboliczną złotówkę.

  Na badania można zarejestrować się drogą telefoniczną (tel. 17 86 13 634 i 17 86 13 605), mailową (radiologia@zoz2.pl) lub osobiście w Rejestracji RTG. Badania dla kobiet, które nie wykonywały mammografii w ciągu ostatnich 2 lat, są bezpłatne i wykonywane bez skierowania.

  W ramach kapani ,, Rak a zdrowie” przebadano już ponad 3000 kobiet. U 166 z nich udało się wykryć zmiany nowotworowe we wczesnym stadium rozwoju, a 64 kobiety skierowano na dalszą diagnostykę. Tegoroczna edycja jest organizowana przez ZOZ nr 2 w Rzeszowie po raz siódmy.

  – Wczesne rozpoznanie zmian nowotworowych pozwala podjąć odpowiednie leczenie i znacznie zwiększa szanse na szybkie i pełne wyleczenie choroby – podkreśla Katarzyna Tokarz z ZOZ nr 2 w Rzeszowie.

  Po więcej informacji na temat kampanii ,,Rak a zdrowie” zapraszamy na stronę internetową www.rakazdrowie.pl.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  SERWIS POGODOWY 🌤

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -