niedziela, 25 lutego, 2024
+

  Wsparcie dla ochotniczych straży pożarnych z powiatu rzeszowskiego

  Polecamy

  Karol Rębisz
  Karol Rębisz
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi /redakcja@kurierrzeszowski.pl
  - Reklama -


  Program ,,Mały Strażak” umożliwia otrzymanie dofinansowanie zakupu sprzętu i wyposażenia jednostek ochotniczych straży pożarnych. Nabór wniosków był prowadzony przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie wraz z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

  Uroczystość podpisania i przekazania umów na wsparcie zadania realizowanego w ramach ogólnopolskiego programu finansowania służb ratowniczych odbyła się w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie. W uroczystości wzięli udział: poseł na Sejm RP Zbigniew Chmielowiec, podkarpacki komendant wojewódzki PSP nadbryg. Andrzej Babiec, prezes Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie Adam Skiba wraz z wiceprezesem Bogusławem Kidą oraz przedstawiciele jednostek OSP.

  Głównym zadaniem projektu jest podniesienie gotowości bojowej lokalnych służb ratowniczych poprzez doposażenie w sprzęt niezbędny do zapobiegania i likwidacji skutków katastrof naturalnych, ekstremalnych zjawisk atmosferycznych lub awarii technicznych, które zagrażają życiu i zdrowiu osób, mieniu albo środowisku naturalnemu. Do 52 jednostek ochotniczych straży pożarnych z powiatu rzeszowskiego trafiły środki w wysokości 747 tys. zł.

  – Bardzo często to właśnie Wy, strażacy ochotnicy, docieracie na miejsca zdarzenia jako pierwsi i rozpoczynacie akcję ratunkową. Jestem przekonana, że dofinasowanie, które dziś trafia w Wasze ręce usprawni działania niosące pomoc i ratunek okolicznym mieszkańcom. Niech będzie jak najlepiej wykorzystane i niech służy Wam podczas akcji ratowniczych i pozwala szczęśliwie wrócić do domu – mówiła wojewoda Ewa Leniart podczas wydarzenia.

  fot. materiały Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego

  W ramach prowadzonej akcji ratowniczej podczas tegorocznej akcji przeciwpowodziowej, ponad 100 jednostek OSP poniosło straty materialne, ponieważ będący w ich dyspozycji sprzęt został w wielu przypadkach nieodwracalnie zniszczony lub poważnie uszkodzony. Wojewoda podziękowała za zaangażowanie sił i środków oraz pracę włożoną w usuwanie skutków powodzi.

  W trakcie ogłoszonego naboru w czerwcu br. zostało złożonych 583 wnioski o dofinansowanie na łączną kwotę wsparcia ponad 7 mln zł (dane w skali województwa).

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com