11,9 C
Rzeszów
czwartek, 11 sierpnia, 2022
+

  Dzień bez samochodu. Konferencja prasowa

  Polecamy

  Karol Rębisz
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi /redakcja@kurierrzeszowski.pl
  - Reklama -

  Podczas dzisiejszej konferencji prasowej, Konrad Fijołek oraz Radni Rozwoju Rzeszowa poruszyli temat rozwoju alternatywnych sposobów poruszania się po Rzeszowie.

  🔴NA ŻYWO: Konferencja prasowa Konrada Fiołka i Radnych Rozwoju Rzeszowa

  🔴NA ŻYWO: Konferencja prasowa Konrada Fiołka i Radnych Rozwoju Rzeszowa. Dzień bez samochodu, ścieżki rowerowe i kładki 🚴‍♀🚴

  Opublikowany przez Kurier Rzeszowski – portal, gazeta, TVi Wtorek, 22 września 2020

  Konferencja odbyła się w symbolicznym miejscu, przy tzw. „kolorowym moście”. Jest to jeden z trzech mostów, przy których zostaną wybudowane kładki rowerowe ułatwiające przejazd rowerzystom. O tej sprawie pisaliśmy już na łamach Kuriera Rzeszowskiego. (https://kurierrzeszowski.pl/2020/09/16/budowa-kladek-rowerowych-w-rzeszowie-w-koncu-sie-rozpocznie/)

  Radni zapowiedzieli, że w przyszłoroczny Dzień bez Samochodu będzie można już poruszać się tymi trasami. Podkreślone zostało jak ważne, by usprawniać możliwości poruszania się po mieście wszelkimi sposobami, nie tylko samochodem osobowym. Jak podkreślił Tomasz Kamiński:

  „Mamy w Rzeszowie prawie 150 km ścieżek rowerowych. W ostatnim roku wybudowaliśmy ponad 10 km, a więc wiele robi się w tej materii. […] Toczymy dyskusję na temat studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego. Ten dokument będzie określał kierunki rozwoju miasta na najbliższe dziesięciolecia i chcemy w tym dokumencie, aby elementem podstawowym były alternatywne źródła transportu.”

  Studium miałoby określić skutecznie strategię rozwoju. Do współpracy przy określeniu sieci komunikacyjnej zostali zaproszeni rzeszowianie, a szczególnie mieszkańcy korzystający ze ścieżek rowerowych.

  Konrad Fijołek podkreślił rolę promocji polityki rowerowej, zwłaszcza wśród najmłodszych.

  „Chcielibyśmy także z promocją polityki i formy rowerowej poruszania się po mieście docierać do najmłodszych. W trakcie tegorocznego Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu w naszym Miejskim Domu Kultury odbywają się konkursy artystyczne dla młodzieży związane z tym tematem.”

  fot. Kurier Rzeszowski

  Podczas konferencji poruszona została również kwestia podmiejskich parkingów, która już od lat jest tematem podejmowanym w Rzeszowie oraz bezpośrednich dróg rowerowych do miasta.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -