1,4 C
Rzeszów
piątek, 5 marca, 2021

Dzień Kobiet w kinie lub teatrze

Już 8 marca Dzień Kobiet, z tej okazji kino Zorza i Teatr im. Wandy Siemaszkowej, zaplanowały wyjątkowe wydarzenia dla pań. W kinie Zorza o...
+

  “Roots” – Perunwit/Kraina Ziemi – płyta sanockiej artystki Anny Oklejewicz

  Polecamy

  Dorota Grochala
  Dziennikarz obywatelski - portalu Kurier Rzeszowski
  - Reklama -

  W marcu 2020r roku nakładem wydawnictwa Werewolf Promotion wydana została płyta “Roots” Perunwit/Kraina Ziemi zawierająca 7 utworów.

  Kraina Ziemi to stworzony w 2015r projekt sanockiej muzyczki Anny Oklejewicz, która jest autorką muzyki i aranżacji. Projekt oscyluje wokół takich gatunków muzycznych jak folk i neofolk, a twórczość inspirowana jest naturą, historią, legendami, mitologią i folklorem. Anna, poza skomponowaniem muzyki do trzech autorskich utworów na płycie “Roots”, zagrała tam na takich instrumentach jak: średniowieczne vielle i fidele, viola da gamba, wiolonczela, skrzypce, cytra i mandolina. Drugim stałym członkiem projektu jest Arkadiusz “Aro” Jęczmionka (lider zespołu Perunwit), grający na bębnach. Gościnnie w nagraniach albumu “Roots” wystąpili tacy muzycy jak:
  – Konrad Oklejewicz (flet tenorowy),
  – Michal Smetanka (vocal, koncovka (flet alikwotowy), flet sheperda, drcek, hang drum, teksty)
  – Maciej Harna (lira korbowa).


  Anna ukończyła Panstwową Szkołę Muzyczną II stopnia w Sanoku w klasie skrzypiec, jest nauczycielką w szkołach muzycznych. Posiada spore doświadczenie zawodowe. Była członkinią zespołów:
  – Krynitza/Крыница (folk/neofolk/folk rock), z którym współtworzyła album “В вихре метели” ‎(CD, Album, Dig) w 2016r. wzbogacająć twórczość zespołu o instrumenty smyczkowe,
  – Lord Wind (darkwave/folk/medieval), tworząc w 2012r. album “Ales Stenar” również z użyciem altówki i skrzypiec.

  Gościnnie i jako muzyczka sesyjna udzielała się w takich zespołach jak:
  – Wallachia (symphonic black metal): “Shunya” (2012, skrzypce, altówka);
  – Graveland (pagan/viking metal): “Pamięć i przeznaczenie” (2012r., skrzypce, altówka, fidel), “Ogień przebudzenia” (2014r., skrzypce, altówka, fidel), “The Spirit Never Dies” (Split, 2016r., wiolonczela, viella, utwory 4-6);
  – Intra Spealeum (death/doom metal): “Intra Spelaeum” (2011r., skrzypce, altówka);
  – Munruthel (symphonic black/folk metal): “CREEDamage” (2012r., wiolonczela, skrzypce, altówka), ‘Явь, Навь и Правь” (2013r., wokal, utwór 13);
  – Svarga. (pagan folk metal): “Ой, чий то кінь стоїть…” (Single, 2013r., altówka, skrzypce), “Мой край” (EP, 2014r., wiolonczela, altówka, skrzypce).

  Wraz z sanockim zespołem Matragona gościnnie wystąpiła w trzech z nagranych przez nich albumów: “TRANS SILVATICUS” (2005r.), “Legenda” (2007r.) i “Anarti” (2018r.) Również z członkami Matragony współtworzy i poszerza skład zespółu KSU, jak również koncertuje wraz z całym zespołem od 2015r.

  Od 2018 roku Anna jest też członkinią projektu Perunwit, gdzie poza twórczością muzyczną wystąpiła w video clipie utworu “Tragna Sward”. W 2019 roku, wraz z lokalnymi muzykami i muzyczkami tworzy trzyosobowy projekt Wernyhora inspirowany muzyką dawną i ludową.

  Poza dorobkiem muzycznym Ania ma na swoim koncie również stworzenie okładki albumu “Nornenwerk” (2011r.) zespołu Surturs Lohe (viking/folk black metal).

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  SERWIS POGODOWY 🌤

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -