piątek, 1 marca, 2024
+

  GROM i UR współpracują. Opracują metody przygotowujące do służby w wojsku

  Polecamy

  Karol Rębisz
  Karol Rębisz
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi /redakcja@kurierrzeszowski.pl
  - Reklama -

  Do historycznego spotkania doszło 28 sierpnia 2020 roku. Porozumienie w sprawie współpracy między GROMem a Uniwersytetem Rzeszowskim podpisali rektor UR, prof. dr hab. Sylwester Czopek i dowódca GROM-u płk. Grzegorz Mikłusiak.

  „Jest to krok milowy z punktu widzenia Reprezentantów obu stron w zakresie zabezpieczenia medycznego żołnierzy Wojsk Specjalnych i prowadzenia prac naukowych i badawczych.” – przeczytamy w oficjalnym komunikacie uczelni.

  W skład grupy badawczej wejdą lekarze, fizjoterapeuci, dietetycy, instruktorzy przygotowania fizycznego oraz psychologowie z Uniwersytetu Rzeszowskiego. Będą mieli za za zadanie opracować metody pozwalające by jak najlepiej przygotować żołnierzy do trudów służby i zmniejszyć ryzyko odniesienia kontuzji. Badania wpłyną również na zwiększenie efektywności psychologicznej żołnierzy, np. zdolności szybkiego uczenia się, radzenia sobie ze stresem oraz emocjami

  Wśród ośrodków współpracujących z GROMem są także Wojskowy Instytut Medyczny w Warszawie, Uniwersytet Medyczny w Łodzi i Akademia Wychowania Fizycznego w Gdańsku.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com