26,8 C
Rzeszów
środa, 17 sierpnia, 2022
+

  Weekend z FolkOffową Oreadą – jesienna trasa na Podkarpaciu

  Polecamy

  Karol Rębisz
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi /redakcja@kurierrzeszowski.pl
  - Reklama -

  FolkOffowa OREADA rusza w trasę koncertową promującą debiutancki album zespołu. Pierwszy weekend muzycznych spotkań z muzykami tego zespołu zdominowały miasta podkarpackie – Rzeszów, Przemyśl i Krosno.

  Zespół OREADA powstał w 2016 roku w Moszczenicy i zagrał ponad 100 koncertów – wystąpił m.in. na Festivalu v ulicích w Czechach, Slot Art Festival w Lubiążu, Soundedit Festival w Łodzi, w Studiu Koncertowym Radia Gdańsk, Radia Łódź czy Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie.
  Ich autorskie kompozycje i teksty inspirowane są przyrodą, kulturą ludową i naturą człowieka. Odnaleźć w nich można nie tylko fascynacje folklorem, ale i jazzem, funkiem, rockiem czy popem. OREADA to laureat wielu ogólnopolskich konkursów, m.in. zwycięzca Soundedit Spotlight 2019.

  fot. Wiktor Franko / materiały organizatorów

  W swoim dorobku grupa posiada minialbum z 2017 roku oraz płytę pod tytułem Mówili mi ludzie którą promują single Głos oraz Kostki lodu. Od początku swego istnienia OREADA ani na chwilę nie zwolniła tempa, dopiero pandemia wpłynęła na intensywność działań zespołu. Krótko przed odwołaniem wszystkich imprez kulturalnych w Polsce, OREADA zdążyła wydać debiutancką płytę. 7 marca zagrała premierowy koncert w Debich Studio Radia Łódź, jednocześnie świętując swoje czwarte urodziny. Z powodu pandemii, wiosenna trasa koncertowa zespołu OREADA została przełożona na jesień.

  Na Podkarpaciu zespół zagra trzy koncerty: 2.10 o 20:00 w Rzeszowie (Cafepub Niezła Sztuka), 3.10 o 19:00 w Przemyślu (Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK) oraz 4.10 o 19:00 w Krośnie (Klub K15). Bilety na wydarzenia dostępne są na stronie Goout.com (http://bit.ly/OREADA_bilety) oraz w wymienionych lokalach.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -