środa, 21 lutego, 2024
+

  Przegląd rzeszowskich kin – co zobaczymy od 18.09?

  Polecamy

  Karol Rębisz
  Karol Rębisz
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi /redakcja@kurierrzeszowski.pl
  - Reklama -

  Od piątku w ofercie rzeszowskich kin znajdą się jedynie trzy premiery oraz dwie przedpremiery. Jakie to filmy?

  Najważniejszą premierą tego tygodnia z pewnością jest film 25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy. Podstawę fabularną filmu stanowi medialna sprawa, która wstrząsnęła całą Polską. To fabularna opowieść o życiu Tomasza Komendy – młodego mężczyzny niesłusznie skazanego na 25 lat więzienia za gwałt i zabójstwo nastolatki. Za kamerą filmu stanął Jan Holoubek autor serialu „Rojst”. Jest to jego pełnometrażowy debiut fabularny. W obsadzie znajdziemy takie głośne nazwiska jak, Agata Kulesza, Jan Frycz, czy Magdalena Różczka. Rolę Tomasza Komendy zagrał Piotr Trojan, mający na koncie udział w takich produkcjach, jak: „Chce się żyć” czy serial „Pułapka”. Film zdobył aż 5 nagród na Festiwalu Młodzi i Film, w tym wyróżnienie za reżyserię oraz główną rolę męską. Zdecydowanie warto się wybrać, bo to jeden z najważniejszych polskich filmów tego roku. 25 lat niewinności... obejrzycie zarówno w Multikinie i Heliosie, jak i w Kinie Zorza.

  Ponadto w Multikinie oraz Zorzy obejrzymy francuską komedię Małe szczęścia. To lekka opowieść o marzycielce, która postanawia wydać książkę pomimo sprzeciwu jej męża. Zza granicy opinie na temat tego filmu są mieszane. W recenzjach głównym zarzutem jest sztuczność gry aktorskiej. Film porównywany jest do „typowej, niedzielnej komedii w TV”, który puszcza się do obiadu, bo nie trzeba skupiać się na fabule i można kilka razy się zaśmiać.

  fot. materiały dystrybutorów

  Polski film Interior zobaczycie jedynie w Zorzy. Reżyserem tego filmu jest Marek Lechki, autor filmu Erratum z 2010 roku. W rolach głównych Magdalena Popławska (Atak Paniki, 53 wojny) oraz Piotr Żurawski (Wataha, Kamper). Opowieść o dwójce ludzi, którzy szukają swojego miejsca na Ziemi debiutowała w zeszłym roku na Festiwalu w Gdyni i zebrała umiarkowanie przychylne recenzje. Chwalone jest w nim to, jak wprowadza wewnętrzne rozedrganie i niepokój w relacjach bohaterów. Trailer wygląda intrygująco, zatem warto się tym filmem zainteresować.

  W rzeszowskich kinach będą grane również dwie przedpremiery. W Kinie Zorza, w ramach cyklu DKF Zorza, obejrzymy nowy film Agnieszki Holland – nakręcony w Czechach Szarlatan. Polska reżyserka opowiada w swym najnowszym filmie historię autentycznej postaci, Jana Mikoláška – czechosłowackiego znachora, który swego czasu miał uleczyć miliony osób.

  fot. materiały dystrybutorów

  Z kolei w Heliosie i Multikinie zobaczycie kontynuację animacji z 2016 roku – Trolle 2. Za granicą film ten zbiera mieszane recenzje – aktualny wskaźnik na Rotten Tomatoes to 71% oraz 51 pkt na Metacritic. Ten kolorowy film z pewnością spodoba się najmłodszym widzom.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com