23,2 C
Rzeszów
środa, 17 sierpnia, 2022
+

  Razem dla Rzeszowa – konferencja prasowa

  Polecamy

  Karol Rębisz
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi /redakcja@kurierrzeszowski.pl
  - Reklama -

  Na chwilę przed złożeniem uchwały obywatelskiej, Razem dla Rzeszowa zorganizowało krótką konferencję prasową. Pod uchwałą w sprawie zwiększenia dostępu mieszkańców do informacji o inwestycjach oraz o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym zebrano ponad 1100 podpisów.

  Konferencja "Razem dla Rzeszowa."

  🔴NA ŻYWO: Konferencja "Razem dla Rzeszowa"🔔 Obserwuj >> Kurier Rzeszowski – portal, gazeta, TVi

  Opublikowany przez Kurier Rzeszowski – portal, gazeta, TVi Środa, 16 września 2020

  Inicjatywa powstała z powodu niezadowolenia mieszkańców dot. przepływu informacji o inwestycjach w Rzeszowie. Jak mówi Jacek Strojny, prezes Stowarzyszenia Świadomy Obywatel Rzeszowa:

  Niestety żyjemy w takiej sytuacji, w której w naszej opinii w sposób sztuczny, m.in. poprzez brak dostępu do informacji utrzymywany jest konflikt pomiędzy mieszkańcami a inwestorami. W momencie, gdy polityka zagospodarowania przestrzennego naszego miasta byłaby znacznie bardziej uporządkowana, do tego typu protestów, by nie dochodziło.

  fot. Kurier Rzeszowski

  Rozwiązanie, które proponuje Razem dla Rzeszowa nie jest nowe. Funkcjonuje ono m.in. we Wrocławiu. Ułatwia ono dostęp do wszelkich możliwych informacji. To dostęp do bazy danych zawierających informacje o planowanych inwestycjach na terenie miasta.

  Stowarzyszenie chce również udziału w racjonalnym kreowaniu przestrzeni miejskiej. Do współpracy zaproszeni zostali urbaniści oraz architekci z województwa podkarpackiego.

  fot. Kurier Rzeszowski
  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -