1,3 C
Rzeszów
piątek, 5 marca, 2021

Dzień Kobiet w kinie lub teatrze

Już 8 marca Dzień Kobiet, z tej okazji kino Zorza i Teatr im. Wandy Siemaszkowej, zaplanowały wyjątkowe wydarzenia dla pań. W kinie Zorza o...
+

  Budowa kładek rowerowych w Rzeszowie w końcu się rozpocznie

  Polecamy

  Karol Rębisz
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi /redakcja@kurierrzeszowski.pl
  - Reklama -

  Umowy podpisane, pieniądze zabezpieczone. Jeszcze w tym miesiącu rozpocznie się budowa trzech mostów rowerowych w Rzeszowie.

  Rowerzyści już od dawna skarżyli się na brak pasów dla rowerów na mostach na Wisłoku. Rozwiązania ułatwiające przejazd zapowiadane były od lat. Wydaje się, że projekt kładek rowerowych w końcu zostanie sfinalizowany. Powstaną one wzdłuż trzech mostów: Narutowicza, Karpackiego oraz Lwowskiego.

  Kłopotów z kładkami było sporo. Potencjalni wykonawcy inwestycji znacznie przekraczali w planach budżet, który zaproponowały władze Rzeszowa. Przetargi były unieważniane. Koniec końców, podczas ostatniego przetargu, Rada Miasta w porozumieniu z Prezydentem, zdecydowała się na uzupełnienie brakującej kwoty.

  Koszt wybudowania trzech kładek to ponad 11 mln zł. Zbudują je INTOP Tarnobrzeg oraz INTOP Warszawa. Kładki mają być oddane do użytku w przyszłe wakacje.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  SERWIS POGODOWY 🌤

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -