poniedziałek, 4 grudnia, 2023
+

  Konferencja prasowa dot. walki z koronawirusem

  Polecamy

  Karol Rębisz
  Karol Rębisz
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi /redakcja@kurierrzeszowski.pl
  - Reklama -

  Podczas dzisiejszej konferencji prasowej, wojewoda Ewa Leniart przedstawiła jesienną strategię walki z koronawirusem dla województwa podkarpackiego:

  W związku z przygotowaniem do jesiennej fali zachorowań związanej ze wzrostem zachorowań na grypę, przeziębienie, a także COVID-19, czyli schorzeń, które mają podobne objawy, została opracowana strategia Ministra Zdrowia, która zmienia sposób funkcjonowania systemu opieki zdrowotnej w Polsce, ale i także w naszym województwie.

  🔴 NA ŻYWO: Konferencja prasowa Wojewody Podkarpackiego Pani Ewy Leniart

  🔴 NA ŻYWO: Konferencja prasowa Wojewody Podkarpackiego Pani Ewa Leniart ws. COVID-19.

  Opublikowany przez Kurier Rzeszowski – portal, gazeta, TVi Wtorek, 15 września 2020

  Jakie są to zmiany? Przede wszystkim teraz lekarze POZ mogą kierować pacjentów na badania stwierdzające obecność koronawirusa. Badania realizowane będą w jednym z 20 punktów Drive&Thru w województwie podkarpackim.

  W każdym szpitalu należącym do sieci szpitali istnieje obowiązek stworzenia izolatek dla osób podejrzanych o zachorowanie na COVID-19. Zapewnione jest 160 takich miejsc we wszystkich szpitalach województwa podkarpackiego.

  fot. Kurier Rzeszowski

  Ważną informacją jest podjęcie decyzji o zlikwidowaniu statusów szpitali jednoimiennych. Opiekę nad osobami zarażonymi koronawirusem zapewniać mają oddziały zakaźne. W województwie podkarpackim istnieje możliwość przyjęcia 260 takich osób. W związku z powyższym szpital w Łańcucie traci status szpitala jednoimiennego.

  fot. Kurier Rzeszowski

  W całej Polsce powstaje również sieć szpitali wysoko specjalistycznych. Mają one zapewniać opiekę nad osobami zarażonymi COVID-19 i wymagającymi specjalistycznych procedur. W województwie podkarpackim takim szpitalem ma być Szpital Wojewódzki nr 2 w Rzeszowie.

  Wciąż obowiązuje reżim sanitarny, w tym nakaz zachowania dystansu społecznego, noszenia maseczek oraz dezynfekcji.

  fot. Kurier Rzeszowski
  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com