sobota, 25 maja, 2024
spot_img
+

  Dotacje z PO WER – jak je uzyskać?

  Polecamy

  Karol Rębisz
  Karol Rębisz
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi /redakcja@kurierrzeszowski.pl
  - Reklama -

  PO WER, czyli Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój, to plan aktywizacji młodych ludzi do 30. roku życia, którzy stracili pracę podczas pandemii. Środki posłużą na zakładanie i prowadzenie własnej dzielności gospodarczej. Zostaną one rozdysponowane przez Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie, na odbudowę gospodarki i stabilizację rynku pracy, który ucierpiał na skutek pandemii. 

  Tomasz Czop, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie:

  Osoby młode będą mogły otrzymać w projekcie bezzwrotną dotację na założenie własnej firmy. Jej wysokość to ponad 23 050 zł. Będą mieć również szansę otrzymania tzw. wsparcia pomostowego. To z kolei pomoc finansowa – w postaci środków w wysokości minimalnego wynagrodzenia, w wysokości do 2600 złotych, wypłacanych co miesiąc przez okres 6 miesięcy.

  Działalność gospodarcza rozpoczęta w ramach projektu musi być prowadzona przez okres co najmniej roku. Osoby młode, które będą się ubiegać o przyznanie dotacji wezmą obowiązkowo udział w szkoleniu, które wyposaży ich w niezbędną wiedzę i umiejętności konieczne do podjęcia i prowadzenia działalności. 

  Na konkurs została przeznaczona kwota 8 mln złotych, która pochodzi z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. Środki pozwolą na objęcie pomocą co najmniej 200 młodych osób. Wnioski można składać do Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie od 14 do 25 września 2020 roku, elektronicznie za pośrednictwem Systemu SOWA.  

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com