wtorek, 16 kwietnia, 2024
+

Holendrzy triumfują! Orlen Wyścig Narodów

Karol Rębisz

W dniach 12-13 września w Rzeszowie odbył się dwuetapowy wyścig kolarski Orlen Wyścig Narodów.

W pierwszym dniu odbył się etap jazdy drużynowej na czas. Na 13 drużyn, które przystąpiły do zawodów, czekała 27-kilometrowa trasa. W pierwszym etapie rywalizacji triumfowała drużyna z Holandii. Reprezentacja Polski zajęła piąte miejsce.

Holendrzy triumfowali nie tylko dnia pierwszego. Ich reprezentant Olav Kooij wygrał również drugi etap ze startu wspólnego. Tego dnia uczestnicy musieli pokonać 5-krotnie większą, niemal 135-kilometrową trasę. W tym etapie najlepszym z Polaków okazał się być Bartosz Rudyk, który ukończył wyścig na piątym miejscu.

Olav Kooij jest także zwycięzcą klasyfikacji generalnej całego wyścigu.