poniedziałek, 4 marca, 2024
+

  W weekend w Rzeszowie kolarski rajd „ORLEN Wyścig Narodów”

  Polecamy

  Redakcja
  Redakcja
  Zespół Redakcyjny Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, Tvi
  - Reklama -

  W dniach 12 – 13 września 2020 r. w Rzeszowie zostanie  rozegrany ORLEN Wyścig Narodów. Odbędzie się w dwóch konkurencjach: jazda drużynowa na czas na dystansie 27 km (12 września, sobota), w której w każdej drużynie weźmie udział 4-6 zawodników reprezentujących dane państwo oraz wyścig ze startu wspólnego na dystansie 135 km (13 września, niedziela), w którym weźmie udział maksymalnie po 6 kolarzy reprezentujących dane państwo.

  Szczegóły wydarzenia przedstawili dziś, podczas konferencji prasowej w rzeszowskim ratuszu, Czesław Lang dyrektor generalny firmy Lang Team, która organizuje wydarzenie, Tadeusz Ferenc, Prezydent Rzeszowa oraz Stanisław Sienko, wiceprezydent miasta.

  „Nie mogę się doczekać tego wydarzenia, bo to prawdziwe kolarstwo, do tego bardzo mi bliskie. Organizujemy jazdę drużynową na czas, czyli bardzo widowiskową konkurencję, w której Polska ma bardzo bogate tradycje. Zdobywaliśmy przecież medale igrzysk i mistrzostw świata. Teraz czas na młodych” – mówił wicemistrz olimpijski z Moskwy Czesław Lang. – „Warto przyglądać się temu z wyjątkową uwagą, bo jestem przekonany, że na polskich szosach zobaczymy zawodników, o których wkrótce będzie bardzo głośno” – dodaje dyrektor generalny firmy Lang Team, która organizuje wydarzenie. – „Cieszę się, że możemy liczyć na wielkie wsparcie firmy ORLEN, która rozumie, jak ważny jest sport młodzieżowy. Zadbaliśmy o wyjątkową oprawę.”

  Swojego zadowolenia nie krył prezydent Tadeusz Ferenc – „to doskonała okazja do promocji miasta” – mówił, – „cieszę się, że na tak ważne wydarzenie sportowe wybrano właśnie Rzeszów” – dodawał prezydent.

  Wyścig będzie pokazany na żywo w Telewizji Polskiej, Super Polsacie, pojawi się też kronika w Eurosporcie.

  fot. Urząd Miasta Rzeszowa

  Program:

  12 września (sobota)

  – godz. 14:00 – start pierwszej drużyny (al. Cieplińskiego),
  – godz. 14:45 – start ostatniej drużyny (al. Cieplińskiego),
  – godz. 14:38 – przyjazd na metę pierwszej drużyny (al. Cieplińskiego),
  – godz. 15:25 – przyjazd na metę ostatniej drużyny (al. Cieplińskiego),
  – godz. 15:30 – dekoracja zawodników.

  13 września (niedziela)

  – godz. 12 – Start ostry (al. Cieplińskiego),
  – godz. 15.20 – przyjazd kolarzy na metą (al. Cieplińskiego),
  – godz. 15.25 – dekoracja zawodników.

  Trasa wyścigu przebiegać będzie ulicami miasta, które na czas wyścigu zostaną całkowicie wyłączone z ruchu.

  Zawody rozpoczną się na ul. Cieplińskiego gdzie umiejscowiono start i metę wyścigu. Po starcie zawodnicy przejadą na ul. Piłsudskiego, na rondzie Dmowskiego skręcą na Wiadukt Śląski i ul. Krakowską. Nawrócą przed ul. Ustrzycką i dalej pojadą ulicami Krakowską, Wiaduktem Śląskim, al. Cieplińskiego, Lisa-Kuli, placem Śreniawitów, ul. Lenartowicza, Kilara, Mostem Zamkowym, al. Kopisto, al. Rejtana (od al. Kopisto w kierunku al. Powstańców Warszawy). Dalej przejadą al. Sikorskiego (od al. Powstańców Warszawy do ul. Łukasiewicza), ul. Łukasiewicza, Kiepury, Matysowską, Św. Walentego, Św. Rocha, Paderewskiego, al. Armii Krajowej (od ul. Paderewskiego do al. Niepodległości), al. Niepodległości, Kopisto, Mostem Zamkowym, ul. Kilara, Lenartowicza, placem Śreniawitów, ul. Lisa Kuli do al. Cieplińskiego.

  Wymienione ulice zostaną całkowicie zamknięte dla ruchu, w sobotę 12 września, od godz. 8.30 do 16.00, a w niedzielę 13 września, od godz. 11.00 do 16.00. Natomiast al. Cieplińskiego zarówno w sobotę jak i w niedzielę zostanie zamknięta dla ruchu już od godz. 6.00.

  Szczegóły organizacji ruchu przedstawił przedstawiciel policji. O szczegółach pisaliśmy TUTAJ.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com