środa, 21 lutego, 2024
+

  W tym roku Dni Osiedli nie będzie. Pieniądze, które pozostaną, zostaną wykorzystane w inny sposób

  Polecamy

  Redakcja
  Redakcja
  Zespół Redakcyjny Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, Tvi
  - Reklama -

  Większość rzeszowskich Rad Osiedla nie zdecydowała się organizować w tym roku Dni Osiedla. Część Przewodniczących Rad Osiedla już poinformowała o tym fakcie Urząd Miasta. Zaoszczędzone pieniądze chcą wykorzystać na inne cele.

  Coroczne Dni Osiedli odbywały się w formie pikników czy festynów na każdym rzeszowskich osiedlu. Wydarzenia te gromadziły setki mieszkańców, którzy chcieli miło spędzić czas ze swoimi sąsiadami. Zwieńczeniem każdego festynu była wieczorna zabawa taneczna z pokazem fajerwerków. Z powodu trwającego stanu epidemii niektóre rzeszowskie Rady Osiedli zrezygnowały z organizacji Dni Osiedli. Inne wciąż rozpatrują jeszcze ten temat.

  Przewodniczący Rady Osiedla Baranówka Mateusz Maciejczyk poinformował wczoraj swoich mieszkańców, że „na ostatnim zebraniu Członkowie Rady Osiedla podjęli jednogłośnie Uchwałę o odwołaniu Dni Osiedla Baranówka w bieżącym roku”.

  „Jakbyśmy chcieli spełnić normy i zorganizować imprezę (festyn), musielibyśmy wydać dodatkowe kilka tysięcy na ochronę, biletowanie i oczywiście ogrodzenie imprezy – bo zgodnie z procedurami muszą być spełnione takie wymogi.” – informuje Maciejczyk.

  Uchwała Rady Osiedla Baranówka, fot. Facebook/Osiedle Baranówka

  Zgodnie z decyzją Rady Osiedla Baranówka całość środków przeznaczonych na organizację Dni Osiedla przeznaczone zostanie na zakup środków ochrony indywidualnej dla dzieci i wychowawców przedszkoli publicznych nr 28, 36 i 37 na tym osiedlu – „podeszliśmy do tematu pragmatycznie. Przedszkola publiczne nie mogły starać się o grant z ministerstwa na środki zabezpieczające” – mówi Maciejczyk, „produkty do dezynfekcji są drogie, stąd zdecydowaliśmy się pomóc” – dodaje. Ustaliliśmy, że organizacja tak dużej imprezy kosztowała rok w rok około 15 tysięcy złotych. Miasto zdecydowało się podnieść kwotę na rok 2020 na organizację takich imprez z 9000 zł na 12000 zł.

  Podjętą uchwałę Rada Baranówki przekazała do Ratusza, proszą o wykonanie jej intencji, przeniesienie środków budżetowych. „Mamy nadzieję, że nasze działanie przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa dzieci w tych placówkach.” – informuje nas Mateusz Maciejczyk, Przewodniczący Baranówki. „Jeżeli mamy wydawać pieniądze na niepotrzebne barierki, ochronę itd., to stwierdziliśmy że lepiej wspomóc, w tym trudnym dla nas wszystkich czasie, placówki na osiedlu” – zapewnia Przewodniczący.

  Jak ustaliliśmy, kilka Rad Osiedli już pracuje nad przeznaczeniem opisanych wyżej środków m.in. na zakup urządzeń multimedialnych czy wsparcie innych wydarzeń kulturalnych lub sportowych.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com