11,9 C
Rzeszów
czwartek, 11 sierpnia, 2022
+

  A gdyby tak… cieszyć się pełnią zdrowia i korzystać w pełni z życia?

  Polecamy

  Waldemar Ruszel
  Redaktor Waldemar Ruszel Szef do spraw kontaktów z organizacjami pozarządowymi Kurier Rzeszowski - portal, gazeta TVi
  - Reklama -

  Fundacja ASYK we współpracy ze Stowarzyszeniem „Daj Szansę” i przy wsparciu Urzędu Miasta Rzeszów rozpoczyna cykl prelekcji online poświęconych szeroko pojętej tematyce dobrostanu zdrowia –  bardzo ważnej i aktualnej zawsze, a  w szczególności teraz, w dobie COVID 19.

  Prelekcje te będą przydatne dla osób w każdym przedziale wiekowym i bez względu na występujące już choroby współistniejące.

  Wpływ na dobór tematów prelekcji miała najstarsza medycyna świata Ajurweda, nazywana matką medycyny – jako jedyna z najstarszych systemów leczniczych, uznawana od 1979 r. przez Światową Organizację Zdrowia. Ajurweda jest starohinduską sztuką leczenia, ale przede wszystkim sztuką zachowania pierwotnej równowagi organizmu – czyli zdrowia. Zaś zdrowie to utrzymywanie balansu we wszystkich aspektach
  naszego życia, zaczynając od codziennej rutyny (odpowiednia dieta, regularny odpoczynek, aktywność fizyczna), kończąc na równowadze emocjonalnej, realizacji swojego potencjału i harmonijnego budowania relacji. Dlatego też zaprosiliśmy do programu prelegentów zarówno z dziedziny fizjoterapii, ale również psychologa i dietetyka.

  Pierwszym prelegentem jest dr TOMASZ  PIOJDA – fizjoterapeuta, nauczyciel akademicki, od lat pracujący z pacjentami, zafascynowany metodą świadomego ruchu, a tematem prelekcji będzie: „Ruch pełen świadomości – lek dla ciała”.

  Podczas 1,5 – godzinnego wykładu/webinaru poruszona zostanie m.in. tematyka z zakresu: 
  –  Korzyści ruchu dla organizmu (układy, funkcje, odporność)
  –  Oddziaływania za pomocą łańcuchów mięśniowo-powięziowych – model tensegracyjny
   – Znaczenia ćwiczeń dla mózgu.


  Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na I webinar już w piątek 11 września 2020 roku o godzinie 19:00. Po zakończeniu będzie można zadawać pytania zarówno bezpośrednio online, czy za pomocą czatu lub na podany adres e-mail. Przewidywany czas spotkania to 1,50 godziny. 

  Link do spotkania:
  Topic: Ruch pełen świadomości – lek dla ciała
  Time: Sep 11, 2020 07:00 PM Warsaw
  Join Zoom Meeting
  https://zoom.us/j/97487068395

  Następna prelekcja odbędzie się dnia 15 września 2020 r też o godzinie 19:00 a o szczegółach poinformujemy w najbliższym czasie.

  W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy. 

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -