środa, 21 lutego, 2024
+

  Rozpoczęto wykonywanie dwóch nowych stref płatnego parkowania w Rzeszowie

  Polecamy

  Redakcja
  Redakcja
  Zespół Redakcyjny Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, Tvi
  - Reklama -

  W poniedziałek (07.09.), na części osiedli 1000-lecia i Grota Roweckiego, rozpoczęto prace przy wykonywaniu płatnej strefy parkingowej. Uruchomienie nowych stref zaplanowano na 1 października.

  Rozbudowa strefy płatnego parkowania w Rzeszowie będzie kosztować 4,5 mln zł. Po zmianach za parkowanie auta zapłacimy też na niektórych ulicach osiedli 1000-lecia i generała Grota Roweckiego. Powstanie tu 87 nowych parkomatów.

  Decyzję o rozszerzeniu strefy podjęła kilka miesięcy temu Rada Miasta Rzeszowa. Na prośbę mieszkańców, po konsultacjach, postanowiono wprowadzić opłaty w miejscach, gdzie kierowcy zostawiają swoje samochody na kilka dni, aby uniknąć opłat w centrum Rzeszowa.

  Firma wykonująca prace przy rozbudowie strefy płatnego parkowania prosi mieszkańców o nie parkowanie pojazdów na czas koniecznych czynności. fot. czytelnik

  Rozbudowa strefy obejmuje instalację 87 nowych parkomatów w mieście. 57 z nich stanie na 1000-leciu, a 30 na Grota Roweckiego. W poniedziałek, 7 września, rozpoczęto ich umieszczanie.

  materiały Urzędu Miasta Rzeszowa

  Zgodnie z uchwałą Rady Miasta, w nowym cenniku strefa parkowania w Rzeszowie podzielona jest na cztery podstrefy. W podstrefie I – niebieskiej oraz III – zielonej, parkowanie będzie kosztować 2,5 zł za pierwszą godzinę, 3 zł za drugą, 3,6 zł za trzecią i 2,5 zł za czwartą i każdą kolejną godzinę. Dla podstref II i IV (pomarańczowa i czerwona) miasto ustanowiło stawkę w wysokości 2 zł za każdą godzinę.

  Miesięczny abonament w strefie niebieskiej ma kosztować 250 zł (wzrost o 50 zł). W pozostałych podstrefach 150 zł. Połowę mniej zapłacą właściciele samochodów z napędem hybrydowym, a auta elektryczne będą parkować bez opłat.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com