poniedziałek, 4 marca, 2024
+

  Osiem milionów złotych na Rzeszowski Budżet Obywatelski. Wkrótce nabór wniosków!

  Polecamy

  Redakcja
  Redakcja
  Zespół Redakcyjny Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, Tvi
  - Reklama -

  Osiem milionów złotych zostanie przeznaczone na Rzeszowski Budżet Obywatelski, który wkrótce wystartuje. Mieszkańcy będą mogli zgłaszać projekty w trzech kategoriach.

  Pod koniec sierpnia br. Rada Miasta Rzeszowa podjęła uchwałę, w której określiła kwotę przeznaczoną na Rzeszowski Budżet Obywatelski na 2021 rok. – „będzie to 8 mln zł, co stanowi 0,52% wykonania wydatków budżetu Miasta Rzeszowa za 2019 rok.” – mówi Marek Ustrobiński, wiceprezydent Rzeszowa.

  Rzeszowski Budżet Obywatelski podzielony będzie na trzy kategorie. W kategorii I obejmującej budowę, modernizację lub remont infrastruktury miejskiej do wykorzystania będzie łącznie cztery miliony złotych, w Kategorii II, odnoszącej się do budowy, modernizacji lub remontu inwestycji osiedlowych, przeznaczone będzie trzy miliony dwieście tysięcy złotych, a w III kategorii, czyli na działania o charakterze prospołecznym, kulturalnym, oświatowym lub sportowym, zagwarantowano kwotę ośmiuset tysięcy złotych.

  Zgodnie z decyzja radnych zgłaszanie projektów rozpocznie się 24 września. Po tej dacie Doraźna Komisja ds. Budżetu Obywatelskiego Urzędu Miasta Rzeszowa dokona przeglądu formalnego złożonych propozycji i zakwalifikuje te, które spełniają odpowiednie wymogi, do głosowania. Głosowanie wśród mieszkańców Rzeszowa odbędzie się w październiku. Wyniki głosowania poznamy na przełomie października i listopada.

  Rzeszowski Budżet Obywatelski, czy formę partycypacji mieszkańców w wyborze pożądanych inwestycji wprowadzono w 2016 roku. Wtedy dokonano wyboru planowanych działań i inwestycji na rok budżetowy w 2017 roku.

  Tegoroczna edycja RBO została zorganizowana z opóźnieniem, ze względu na trwający stan epidemii.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com