-11,5 C
Rzeszów
poniedziałek, 18 stycznia, 2021

WiM Biblioteka w Rzeszowie zaprasza na wystawę ,,Legenda o Baczyńskim”

Z okazji 100. rocznicy urodzin Krzysztofa Kamila Baczyńskiego Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie organizuje wystawę „Legenda o Baczyńskim”. Ekspozycję można zwiedzać do 30 stycznia 2021 r. w WiMBP...
+

  Asseco Resovia nazbyt gościnna. Zaksa wygrała w Arłamowie

  Polecamy

  Dominik Bąk
  Redaktor Dominik Bąk - Szef NEWSROOMu oraz działu Publicystyki KURIER RZESZOWSKI - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Superpuchar Mistrzów Polski siatkarzy zdobyła ZAKSA Kędzięrzyn Koźle. W dwudniowych zmaganiach w Arłamowie rywalizowały 4 zespoły, które w ostatnich 20 latach najczęściej sięgały po tytuł mistrza.

  fot. Urząd Marszałkowski

  Turniej zorganizowano z okazji jubileuszu Telewizji Polsat Sport, a województwo podkarpackie było partnerem wydarzenia. W półfinałach Resovia przegrała z ZAKSĄ 1-3, a Skra Bełchatów pokonała Jastrzębski Węgiel 3-0. W finale zespół z Kędzierzyna w czterech setach rozprawił się ze Skrą. Nagrodę dla najlepszego zawodnika meczu wręczał marszałek Władysław Ortyl.

  fot. Urząd Marszałkowski
  fot. Urząd Marszałkowski

  “Bardzo dobre mecze, oglądaliśmy mnóstwo dobrej siatkówki. Szkoda, że zespół z Rzeszowa nie dotarł do finału, ale wydaje mi się, że będzie to dla Resovii dużo lepszy sezon niż poprzedni” – podsumował turniej marszałek.

  fot. Urząd Marszałkowski

  Władysław Ortyl uhonorował też pamiątkowymi upominkami obecnych podczas turnieju mistrzów olimpijskich i mistrzów świata Marka Karbarza, Ryszarda Boska i Pawła Zagumnego.   

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  SERWIS POGODOWY 🌤

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -