32,7 C
Rzeszów
czwartek, 30 czerwca, 2022
+

  W planach budowa Wisłokostrady. Najpierw musi powstać łącznik od ZUS do Siemieńskiego

  Polecamy

  Dominik Bąk
  Redaktor Dominik Bąk - Szef NEWSROOMu oraz działu Publicystyki KURIER RZESZOWSKI - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Do piątku (04.09.), według deklaracji, wojewoda podkarpacki Ewa Leniart ma wydać pozwolenie na budowę „Wisłokostrady” w Rzeszowie. Droga połączy al. Rejtana z ul.Ciepłowniczą i odciąży ruch samochodowy na Alei Piłsudskiego i Wiadukcie Tarnobrzeskim.

  Nowa droga pobiegnie prawym brzegiem Wisłoka. Będzie to przedłużenie ul. Dworaka, która dziś spełnia drogę dojazdu do miejskiego targowiska.

  W ramach tej inwestycji powstanie dwupasmowe połączenie al. Rejtana z ul. Ciepłowniczą, z estakadą nad linią kolejową Kraków – Medyka oraz mostem na rzece Młynówce. Dodatkowo u zbiegu ulic Dworaka i ul. Ciepłowniczej powstanie rondo.

  Prace będą prowadzone również na samej ulicy Ciepłowniczej. Ulica zostanie przedłużona do dwóch pasów od skrzyżowania ul. Siemieńskiego i Generała Maczka. Jak szacuje miasto koszt tej inwestycji to 110 mln zł.

  Jednak zanim rozpocznie się budowa Wisłokostrady, miasto przebuduje osiem ulic, w tym Styki, Batorego i Głowackiego. Prace potrwają tutaj minimum do końca 2022 roku. Przypomnijmy, że budowa łącznika Głowackiego z Siemieńskiego jeszcze się nie rozpoczęła. Co prawda udało się wybrać wykonawcę budowy drogi, jednakże jedna z firm złożyła zażalenie do Krajowej Izby Obrachunkowej, a ta nakazała powtórnie przyjrzeć się złożonym ofertom. Miasto zdecydowało jednak, że wobec tak wielu wątpliwości, unieważni przetarg. Stało się to 31 sierpnia br.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -