czwartek, 29 lutego, 2024
+

  Kolejne nowe autobusy wyjadą na rzeszowskie ulice

  Polecamy

  Redakcja
  Redakcja
  Zespół Redakcyjny Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, Tvi
  - Reklama -

  Czterdzieści kolejnych nowych autobusów w ciągu najbliższych kilku miesięcy wyjedzie na rzeszowskie ulice.

  W sanockiej firmie Autosan kończą się ostatnie prace nad produkcją czterdziestu autobusów tej marki. Będą to dwunastometrowe autobusy zasilane gazem ziemnym -„pierwsze 20 pojazdów już zostało dostarczonych. Teraz czekamy na kolejne 40. Mają dotrzeć do Rzeszowa do końca listopada br.” – powiedziała nam Agnieszka Siwak-Krzywonos z biura prasowego UM Rzeszowa.

  W ubiegłorocznym przetargu Zarząd Transportu Miejskiego wyłonił dostawcę fabrycznie nowych autobusów napędzanych CNG. Rzeszów na ten cel zarezerwował kwotę 56 milionów złotych. Najniższą ofertę złożył sanocki Autosan, na kwotę 54,7 miliona złotych. Rzeszowski ZTM jednakże zakładał od początku możliwość zwiększenia zamówienia do 60 autobusów, na co, po negocjacjach miejskich urzędników w przedmiocie zwiększenia unijnych dotacji, udało się uzyskać środki finansowe. Kwotę zamówienia, wobec 60 nowych autobusów, zwiększono do 81 milionów złotych.

  Pierwsze Autosany CNG dotarły do Rzeszowa na wiosnę, już jeżdżą po rzeszowskich ulicach. Jak zapewnia rzeszowski magistrat 40 autobusów będzie sukcesywnie docierać do Rzeszowa. Po odbiorach technicznych i montażach Systemu Informacji Pasażerskiej, wyjadą na linie.

  Nowe Autosany CNG będą wyposażone w elektroniczny system informacji pasażerskiej, klimatyzację i udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com