środa, 17 kwietnia, 2024
spot_img
+

  Rzeszów nie zdąży wybudować oświetlenia Stadionu Miejskiego na czas. Resovia zagra w Stalowej Woli

  Polecamy

  Redakcja
  Redakcja
  Zespół Redakcyjny Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, Tvi
  - Reklama -

  Rzeszów nie zdąży wybudować oświetlenia Stadionu Miejskiego na czas? Tak wynika ze słów wiceprezydenta Rzeszowa Marka Ustrobińskiego, który o działaniach miasta w sprawie meczów Apklan Resovii Rzeszów w stolicy Podkarpacia poinformował na wtorkowej sesji Rady Miasta.

  „Jest to poważne przedsięwzięcie, bo tylko samo oświetlenie może kosztować około 5 mln zł, do tego 2 mln zł na wymianę płyty boiska na podgrzewaną. I obecnie faktycznie jest problem z kwestią gdzie piłkarze będą grać w nowym sezonie 1. Ligi.” – mówił we wtorek Marek Ustrobiśnki.

  To oznacza, że Apklan resovia Rzeszów swoje mecze gospodarskie rozgrywać będzie musiało na stadionie w Stalowej Woli. Przypomnijmy, że w połowie sierpnia informowaliśmy, że rzeszowski ratusz ugrał na czasie z Polskim Związkiem Piłki Nożnej i do końca września wykona oświetlenie Stadionu Miejskiego. Dziś termin wykonania oświetlenia, które spełniałoby warunki licencji Polskiego Związku Piłki Nożnej, w terminie rundy jesiennej jest niepewny.

  Najbliższe trzy mecze Apklan Resovia Rzeszów rozegra na wyjeździe. Zacznie od jutrzejszego meczu z Puszczą Niepołomice, a kolejne rozegra z Górnikiem Łęczną oraz Bruk-Betem Termalicą Nieciecza. Zmiana harmonogramu trzech pierwszych meczów jesiennej rundy Fortuna 1. Ligii miało dać czas miastu na wykonanie oświetlenia do końca września. Zaplanowany na 30 września mecz Apklan Resovii z Odrą Opole miał odbyć się już na Stadionie Miejskim w Rzeszowie.

  Jeżeli miasto nie wyrobi się z oświetleniem do końca września, swoje gospodarskie mecze Apklan Resovia będzie musiała rozgrywać na stadionie w Stalowej Woli. Koszt wynajmu stadionu w tym mieście to około 50 tysięcy złotych.

  Podczas wtorkowej sesji radny Witold Walawender prosił miasto o pomoc finansową dla rzeszowskiego 1. ligowego klubu, który musi ponosić koszty organizacji gospodarskich meczy na wyjeździe.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com