28,6 C
Rzeszów
sobota, 25 czerwca, 2022
+

  Rzeszów. Żołnierz Wojsk Obrony Terytorialnej zatrzymał pijanego kierowcę!

  Polecamy

  Dominik Bąk
  Redaktor Dominik Bąk - Szef NEWSROOMu oraz działu Publicystyki KURIER RZESZOWSKI - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Żołnierz 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego ps. „Pług” zachował czujność i nie dopuścił do dalszej jazdy pod wpływem alkoholu kierującemu samochodem osobowym w Rzeszowie.

  W piątek 21 sierpnia po godzinie 23.00 żołnierz OT służący w 31. Batalionie Lekkiej Piechoty wchodzącym w skład 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej udaremnił jazdę pijanemu kierowcy w Rzeszowie, który uciekając przed znajomymi przemieścił się samochodem osobowym z ulicy Kopernika na parking delikatesów centrum przy ulicy Wita Stwosza. Zatrzymany kierowca został sprawdzony na zawartość alkoholu przez patrol policji. W wydychanym powietrzu miał 1,26 promila alkoholu.

  „To wszystko działo się dosyć szybko, na ul. Kopernika w Rzeszowie zauważyłem grupę ludzi, którzy próbowali zatrzymać pijanego mężczyznę. Ten jednak wsiadł szybko do pojazdu i zaczął uciekać. Udałem się za nim w pościg. Powiadomiłem policję i podążałem za kierowcą, który zatrzymał się na parkingu przy ulicy Wita Stwosza. Zaparkowałem niedaleko swój samochód i zatrzymałem kierowcę. W bardzo szybkim czasie przyjechał patrol policji z wydziału prewencji, któremu przekazałem zatrzymaną osobę” – relacjonuje szer. Kamil Mazur, żołnierz podkarpackich terytorialsów.

  „Postawa żołnierza jest zdecydowanie godna naśladowania. Pokazał, że hasło przewodnie Wojsk Obrony Terytorialnej „Zawsze gotowi, zawsze blisko” jest przez wojskowych Podkarpackiej Brygady realizowane w codziennej służbie z pełnym zaangażowaniem, a pomoc społeczeństwu i dbałość o ich bezpieczeństwo jest jednym z celów i misji naszej formacji. Szer. Kamil Mazur jest wzorowym żołnierzem batalionu, jak również  bardzo oddanym żołnierzem jednostki „Strzelec” Józefa Piłsudskiego w Rzeszowie, co potwierdzają Jego przełożeni” – powiedział nam kpt. Witold Sura, rzecznik prasowy 3.Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -