niedziela, 25 lutego, 2024
+

  Porozumienie dla rozwoju Regionalnego Ekosystemu Innowacji i Startupów

  Polecamy

  Redakcja
  Redakcja
  Zespół Redakcyjny Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, Tvi
  - Reklama -

  Podkarpackie Centrum Innowacji otwiera swoje pracownie dla studentów, kadry akademickiej i naukowców z Collegium Humanum. Wspólne inicjatywy mają przyczynić się do powstania prototypów i rozwiązań wykorzystanych przez podkarpacki przemysł. W planach współpraca w ramach studiów podyplomowych.

  Collegium Humanum Szkoły Głównej Menedżerskiej z siedzibą w Warszawie filia w Rzeszowie dołączyło do Politechniki Rzeszowskiej, Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie jako partner PCI. Współpraca będzie szansą na wymianę doświadczeń i wiedzy między naukowcami z Collegium Humanum filia w Rzeszowie, inwestorami, klastrami, instytucjami z otoczenia biznesu oraz przedsiębiorcami. Służy temu cykl spotkań Wednesday Innovation Night organizowany w PCI. – „To właściwe miejsce do poszukiwania obszarów wspólnego działania, nowych relacji oraz współpracy przy inspirujących projektach. Na każdym spotkaniu gościmy ekspertów i prelegentów, którzy dzielą się swoją wiedzą, dobrymi praktykami i umiejętnościami” – wylicza korzyści Sławomir Olejnik, Dyrektor Zarządzający ds. rozwoju w PCI.

  Studenci oraz naukowcy z Collegium Humanum Szkoły Głównej Menedżerskiej otrzymali dostęp do przestrzeni PCI ProtoLab. To pracownie wirtualnej rzeczywistości, skanowania i druku 3D, warsztat techniczny ze sprzętem, pracownie komputerowa i elektroniczna. Przedstawiciele z Collegium Humanum mogą dołączyć do interdyscyplinarnych zespołów działających w ProtoLabie celem eksperymentowania, rozwijana interesujących prototypów oraz ambitnych i własnych pomysłów.

  Partnerzy planują działanie w obszarze studiów podyplomowych – „współpraca z PCI wpisuje się w strategię uczelni, która dotyczy kształcenia podyplomowego. Prowadzimy cykliczne badania rynku pod kątem potrzeb edukacyjnych. Reagujemy szybko i elastycznie, tworząc ze specjalistami profesjonalny program studiów dla kadry menedżerskiej. Przy współpracy z PCI chcemy rozwijać kształcenie i umiejętności menedżerów m.in. ds. Design Thinking, IT, Internetu, ochrony danych, public relations, procesów biznesowych, zarządzania bezpieczeństwem informacji” – mówi prof. dr hab. Paweł Czarnecki, MBA, DBA, LL.M, MPH dr h.c Rektor Collegium Humanum Szkoły Głównej Menedżerskiej z siedzibą w Warszawie.

  Obie strony nie ukrywają korzyści wynikających z podpisanej współpracy. W przyszłości jest szansa na utworzenie nowych kierunków i specjalizacji pod patronatem Podkarpackiego Centrum Innowacji. „Sprawny menedżer oraz doświadczona kadra to autorzy sukcesu w każdej strukturze organizacyjnej. Podkarpackie Centrum Innowacji to zespół bardzo dobrych specjalistów. W naszym działaniu kluczowa jest motywacja, proaktywność i zaangażowanie oraz umiejętne wykorzystanie doświadczenia, wiedzy i innowacyjnego podejścia do pracy. Dzięki współpracy z naszym nowym partnerem będziemy mogli przekazać wartości i kompetencje kluczowe dla kadry menedżerskiej na Podkarpaciu kształconej przez Collegium Humanum” – dzieli się swoją opinią Jacek Kubrak, prezes PCI. 

  Długofalowa współpraca pomiędzy uczelnią i PCI przewiduje także, by laboratoria powstałe w Collegium Humanum filia w Rzeszowie mogły dołączyć do Podkarpackiej Sieci Laboratoriów Badawczych i Wzorcujących. To ambitna inicjatywa, gdzie doświadczenia i wiedza naukowców wsparte aparaturą z laboratoriów pozwalają na analizę materiałów, prototypów i wyrobów dla podkarpackich firm.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com