20,1 C
Rzeszów
piątek, 25 czerwca, 2021
+

  Czy powstaną jednak wieżowce na ul. Krakowskiej? Miasto chce sprzedać działki deweloperowi

  Polecamy

  Dominik Bąk
  Redaktor Dominik Bąk - Szef NEWSROOMu oraz działu Publicystyki KURIER RZESZOWSKI - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Na najbliższej sesji Rady Miasta Rzeszowa zapadnie decyzja, czy miasto sprzeda deweloperowi Bryksy, chcącemu wybudować dwa 17-metrowe wieżowce przy ul. Krakowskiej.

  Od kilku tygodni trwa zacięty spór mieszkańców okolic planowanej inwestycji z władzami miasta i inwestorem. Mieszkańcy nie chcą, aby pod ich miejscem zamieszkania, głownie domkami jednorodzinnymi, powstały dwa 17-metrowe wieżowce. Chociaż w przedmiocie uchwały Rady Miasta nie ma zapisów, że działkę chce kupić deweloper, jest to raczej pewne.

  Projektów uchwał, którymi 25 sierpnia zajmą się rzeszowscy radni zakłada sprzedaż dwóch działek o powierzchniach 486 m2 i 35 m2. Jedną z propozycji jest przygotowana przez klub radnych PiS uchwała, która zakłada uchylenie wcześniej przyjętej uchwały dotyczącej wyrażenia zgody na sprzedaż działek w drodze bezprzetargowej – “”odstąpienie od sprzedaży nieruchomości daje władzom miasta możliwość właściwego zaplanowania przestrzennego całego obszaru w rejonie ul. Krakowskiej, ul. Ofiar Katynia i ronda im. Danuty Siedzikówny ps. „Inka” – piszą w uzasadnieniu projektu uchwały jej autorzy.

  W rejonie planowanej inwestycji część działek i tak już posiada deweloper Bryksy. Wydział Architektury Urzędu Miasta twierdzi, że ze względu na małą powierzchnię i kształt proponowane do sprzedaży działki nie mogą być zagospodarowane jako odrębne nieruchomości. Miasto upatruje, że jeżeli już Bryksy uzyska zgodę na budowę, to poprzez zakup sąsiadujących miejskich działek, uda się je przeznaczyć na zagospodarowanie z planami dewelopera.

  “Dziedziniec został zaplanowany w całości z myślą o mieszkańcach. Architektura światła, gra cieni, ławeczki, na których można usiąść i porozmawiać oraz zieleń, pośród której nie zabraknie traktów dla pieszych. Zieleń ta często występuje w formie pagórków, porośniętych bujnymi trawami i bylinami. W przestrzeń dziedzińców wkomponowane zostały także kwitnące drzewa. Między budynkami zlokalizowana została strefa rekreacyjno-wypoczynkowa z placem zabaw, na którym znajdziemy m.in. oryginalny Spacenet, światowy bestseller – przestrzenna sieć zaprojektowana przez Conrada Rolanda, zachęcająca do wspinaczki i spędzania czasu na powietrzu. Cały teren inwestycji będzie otwarty – nie grodzimy, nie zamykamy się na ludzi.” – czytamy na stronie dewelopera.

  Decyzję radnych poznamy we wtorek 25 sierpnia.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  SERWIS POGODOWY 🌤

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -