środa, 17 kwietnia, 2024
spot_img
+

  Resovia rozgrywać będzie mecze na Stadionie Miejskim. Być może już we wrześniu!

  Polecamy

  Redakcja
  Redakcja
  Zespół Redakcyjny Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, Tvi
  - Reklama -

  Rzeszowski Ratusz ugrał na czasie z Polskim Związkiem Piłki Nożnej i do końca września wykona oświetlenie Stadionu Miejskiego. To wszystko pozwoli Resovii rozgrywać mecze w rodzimym mieście.

  „Nasza prośba o zmianę gospodarza meczów drugiej i czwartej kolejki Fortuna 1. Ligi została pozytywnie rozpatrzona” – poinformowały władze Apklan Resovii Rzeszów. Taka zmiana w harmonogramie Fortuna 1 Ligii pozwoli miastu na zdobycie cennego czasu, koniecznego, aby wykonać niezbędne prace na Stadionie Miejskim przy ul. Hetmańskiej.

  Trybuna po stronie wschodniej

  Z początkiem sierpnia Stanisław Sienko, wiceprezydent Rzeszowa, w sprawie Stadionu Miejskiego w Rzeszowie spotkał się wiceprezesem PZPN ds. organizacyjno – finansowych Eugeniuszem Nowakiem. To wtedy przedstawiono konkretne propozycje. Dziś wiadomo, że udało się zmienić harmonogram meczów, rozgrywanych przez Apklan Resovię w roli gospodarzy.

  Przypomnijmy, że pomimo posiadania dużego obiektu sportowego w Rzeszowie, PZPN nie przyznał Rzeszowowi licencji na rozgrywanie meczów Fortuna 1 Ligii. Na Stadionie Miejskim brakowało przede wszystkim stosownego oświetlenia, które jest jednym z wymogów, koniecznym m.in. do odpowiedniej transmisji meczów w telewizji.

  Rzeszowski magistrat zyskał nieco ponad miesiąc czasu na to, żeby zamontować, zgodne z wymogami PZPN, oświetlenie o natężeniu minimum 1600 luksów. Stanisław Sienko, wiceprezydent Rzeszowa odpowiedzialny za sport i kulturę powiedział nam, że miasto nie chce budowac nowych słupów z lampami od nowa, a wykorzysta istniejące już możliwości infrastruktury stadionu: „Oświetlenie będzie zamontowane na dachu trybuny od strony wschodniej oraz na istniejących już słupach po stronie zachodniej”.

  Trybuna po stronie zachodniej murawy fot. Kurier Rzeszowski

  Inwestycja w nowe oświetlenie może kosztować miasto w granicach od 800 tysięcy do miliona złotych.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com