czwartek, 29 lutego, 2024
+

  „Stop spalarni w Przewrotnem!” – protest pod głogowskim Ratuszem! [video+foto]

  Polecamy

  Redakcja
  Redakcja
  Zespół Redakcyjny Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, Tvi
  - Reklama -

  Dziesiątki mieszkańców gminy Głogów Małopolski i nie tylko, protestowali dziś pod głogowskim Ratuszem, przeciwko planom inwestycyjnym Sarii.

  Protest przeciwko planom budowy SPALARNI w Przewrotnem ⚠️☢️⚠️

  🔴NA ŻYWO: Protest przeciwko planom budowySPALARNI w Przewrotnem ⚠️☢️⚠️🔔 Obserwuj >> @Kurier Rzeszowski – portal, gazeta, TVi

  Opublikowany przez Kurier Rzeszowski – portal, gazeta, TVi Czwartek, 13 sierpnia 2020
  fot. Kurier Rzeszowski


  Saria sp. z o.o. od lat prowadzi na granicy Przewrotnego i Stykowa prowadzi działalność polegającą na przetwórstwie odpadów poubojowych – odzysku odpadowej tkanki zwierzęcej, na podstawie pozwolenia zintegrowanego wydanego przez Starostę Rzeszowskiego. Sam fakt istnienia tego typu działalności budzi już konsternację, ze względu na obrzydliwy fetor, zwłaszcza w lecie. Z końcem marca br. do Urzędu Gminy Głogów Małopolski wpłynął wniosek Sari w przedmiocie rozbudowy istniejącej działalności o blok (spalarnię) odpadów medycznych, pod nazwą: “„Rozbudowa istniejącego zakładu Saria sp. z o.o. w zakresie związanym z budową instalacji do termicznego przekształcania odpadów – linia ITPO II, której celem jest ograniczenie emisji zanieczyszczeń do atmosfery w Przewrotnem – Gmina Głogów Młp.”. Wniosek złożony przez firmę Saria sp. z o.o.  mówi, że spalarnia miałaby przetwarzać rocznie 15 tysięcy ton odpadów niebezpiecznych np. medycznych i innych.

  W środku Andrzej Ożóg – Burmistrz Sokołowa Małopolskiego, fot. Kurier Rzeszowski

  Te dwa czynniki, czyli odór i plany rozbudowy obiektów w Przewrotnem spotkały się z oporem mieszkańców gminy Głogów Małopolski. Pomimo podejmowanych wielu działań, jak mówili dziś protestujący, „nikt nie chce im pomóc”. W proteście udział wziął Andrzej Ożóg Burmistrz Miasta i Gminy Sokołów Małopolski, który mówi stanowcze „nie” planom Sarii.

  Paweł Baj – Burmistrz Głogowa Młp.

  Burmistrz Głogowa Młp. Paweł Baj, który wyszedł do protestujących, mówił – posłuchaj:

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com