17,1 C
Rzeszów
wtorek, 28 czerwca, 2022
+

  Rzeszów ogłosił przetarg na odbiór odpadów w 2021 r. Będą pewnie zmiany!

  Polecamy

  Dominik Bąk
  Redaktor Dominik Bąk - Szef NEWSROOMu oraz działu Publicystyki KURIER RZESZOWSKI - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Rzeszowski Ratusz ogłosił przetarg na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od mieszkańców w 2021 roku. Wiadomo też, że będą pewne zmiany.

  W czerwcu br. Rada Miasta Rzeszowa przyjęła nowe zasady odbioru odpadów komunalnych od początku stycznia przyszłego roku. Zgodnie z zapisami uchwały rzeszowskich radnych metale, tworzywa sztuczne i papier będą odbierane z domków jednorodzinnych co trzy tygodnie (obecnie co dwa tygodnie), szkło nie rzadziej niż raz w miesiącu (tutaj nic sie nie zmienia), odpady biodegradowalne, w okresie od 1 kwietnia do 31 października nie rzadziej niż jeden raz w tygodniu, a w okresie od 1 listopada do 31 marca nie rzadziej niż co dwa tygodnie. Obecnie odbiera się je raz w tygodniu, przez cały rok. Odpady niesegregowane lub zmieszane odbierane będą nie rzadziej niż raz na 10 dni, obecnie raz na 7 dni.

  Zmiany zaproponowane przez rzeszowski magistrat tłumaczone są oszczędnością. Winą za drożejące ciągle odpady miasto wini spalarnię PGE przy Ciepłowniczej. To ta firma, zarządzana przez Skarb Państwa, postanowiła podnieść ceny za tonę oddawanych odpadów. Jeszcze końcem zeszłego roku w tym przedmiocie protestowało wiele lokalnych samorządów czy firm gospodarujących odpady.

  Miasto w budżecie na przyszły rok chce zabezpieczyć kwotę 63 milionów złotych na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych. Czy te pieniądze wystarczą na pokrycie zgłoszonych do przetargu ofert. Otwarcie kopert z proponowanymi kwotami za usługę odbioru odpadów zaplanowano na 8 września. Zgodnie z ustawą samorząd nie może dokładać do sytemu gospodarki odpadami komunalnymi.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -