środa, 21 lutego, 2024
+

  Nowe ognisko koronawirusa w Rzeszowie! Chodzi o wesele!

  Polecamy

  Redakcja
  Redakcja
  Zespół Redakcyjny Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, Tvi
  - Reklama -

  Jest nowe ognisko, gdzie stwierdzono liczne zakażenia koronawirusem. To jedno z wesel, które odbyło się w Rzeszowie. Są kolejne zakażenia w szpitalu na Lwowskiej.

  Nowe informacje o zakażeniach na terenie miasta Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego podała Wojewódzka Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Rzeszowie.

  Nowe ognisko zakażeń koronawirusem dotyczy uczestników wesela z dnia 1 sierpnia w Rzeszowie. W ognisku zakażonych zostało już 9 osób, z czego 6 z Rzeszowa i 3 z powiatu rzeszowskiego, „łącznie w weselu brało udział 92 osoby i 2 osoby z obsługi.” – poinformowała Dorota Gibała, rzecznik WSSE w Rzeszowie. „Wszystkie osoby zostały objęte kwarantanną.” – dodała rzecznik.

  W Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie przy ul. Lwowskiej uzyskano także kolejne dwa przypadki zakażeń – „to 2 osoby z  kontaktu, mieszkańcy powiatu przeworskiego” – mówi nam Gibała. Przypomnijmy, że w sobotę potwierdzono tam zakażenie u czterech położnych i lekarki na oddziale ginekologiczno – położniczym. Wstrzymano przyjęcia  do kliniki ginekologii i położnictwa. Badania pacjentów i personelu są w toku, a osoby ze styczności objęte są kwarantanną.

  „Dochodzenia epidemiologiczne są w toku” – zapewnia wojewódzki sanepid.

  Ogółem na terenie miasta Rzeszowa  i powiatu rzeszowskiego  kwarantanną objęto 697 osób. „Na dzień 10 sierpnia WSSE w Rzeszowie  zaplanowała przebadanie 28 osób z kontaktu  na terenie powiatu rzeszowskiego.” – powiedziała rzecznik WSSE.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com