1,4 C
Rzeszów
piątek, 5 marca, 2021

Dzień Kobiet w kinie lub teatrze

Już 8 marca Dzień Kobiet, z tej okazji kino Zorza i Teatr im. Wandy Siemaszkowej, zaplanowały wyjątkowe wydarzenia dla pań. W kinie Zorza o...
+

  Restrykcje w trzech powiatach w podkarpackim! Zmiany w odniesieniu do maseczek!

  Polecamy

  Dominik Bąk
  Redaktor Dominik Bąk - Szef NEWSROOMu oraz działu Publicystyki KURIER RZESZOWSKI - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Od północy, w sobotę 8 sierpnia, obowiązują pilnie wdrożone zmiany w zarządzeniu Ministra Zdrowia w przedmiocie obowiązku zakrywania ust i nosa.

  Pilne zmiany w przedmiocie zakrywania ust i nosa

  Początkowo planowano, że od 1 września br. zostanie wprowadzony obowiązek przedstawiania zaświadczenia potwierdzającego niemożność zakrywania ust i nosa ze względów zdrowotnych. Te plany, po konsultacjach ze specjalistami, zostały szybko zmienione

  Od 8 sierpnia obowiązkowe będzie zakrywanie ust i nosa, jeśli nie za pomocą maseczki, to przy użyciu przyłbicy (w tym tylko takiej zakrywającej ust i nos) lub części odzieży.

  Z tego obowiązku zwolnione zostały tylko oso z całościowymi zaburzeniami rozwoju, zaburzeniami psychicznymi, niepełnosprawnością intelektualna w stopniu umiarkowanym, znacznym albo głębokim, a także osoby mające trudności w samodzielnym zakryciu lub odkryciu ust lub nosa.

  Trzy “żółte strefy” na Podkarpaciu!

  W całej Polsce wprowadzono dziś także strefy czerwone i żółte w tych powiatach, gdzie wskaźnik zakażeń jest największy. Na Podkarpaciu powiaty jarosławski, przemyski i Przemyśl, weszły w strefę żółtą, co oznacza powrót do restrykcji i obostrzeń.

  Dotyczą one wydarzeń kulturalnych i sportowych, gdzie liczba uczestników może wynosić maksymalnie 25% publiczności, z zachowaniem limitu 100 osób; w siłowniach czy klubach fitness na każde cztery metry kwadratowe może przebywać jedna osoba; a w weselach udział wziąć będzie mogło 100 osób.

  Ministerstwo zapowiada, że co tydzień będzie aktualizować strefy z obostrzeniami.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  SERWIS POGODOWY 🌤

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -