poniedziałek, 4 marca, 2024
+

  Restrykcje w trzech powiatach w podkarpackim! Zmiany w odniesieniu do maseczek!

  Polecamy

  Redakcja
  Redakcja
  Zespół Redakcyjny Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, Tvi
  - Reklama -

  Od północy, w sobotę 8 sierpnia, obowiązują pilnie wdrożone zmiany w zarządzeniu Ministra Zdrowia w przedmiocie obowiązku zakrywania ust i nosa.

  Pilne zmiany w przedmiocie zakrywania ust i nosa

  Początkowo planowano, że od 1 września br. zostanie wprowadzony obowiązek przedstawiania zaświadczenia potwierdzającego niemożność zakrywania ust i nosa ze względów zdrowotnych. Te plany, po konsultacjach ze specjalistami, zostały szybko zmienione

  Od 8 sierpnia obowiązkowe będzie zakrywanie ust i nosa, jeśli nie za pomocą maseczki, to przy użyciu przyłbicy (w tym tylko takiej zakrywającej ust i nos) lub części odzieży.

  Z tego obowiązku zwolnione zostały tylko oso z całościowymi zaburzeniami rozwoju, zaburzeniami psychicznymi, niepełnosprawnością intelektualna w stopniu umiarkowanym, znacznym albo głębokim, a także osoby mające trudności w samodzielnym zakryciu lub odkryciu ust lub nosa.

  Trzy „żółte strefy” na Podkarpaciu!

  W całej Polsce wprowadzono dziś także strefy czerwone i żółte w tych powiatach, gdzie wskaźnik zakażeń jest największy. Na Podkarpaciu powiaty jarosławski, przemyski i Przemyśl, weszły w strefę żółtą, co oznacza powrót do restrykcji i obostrzeń.

  Dotyczą one wydarzeń kulturalnych i sportowych, gdzie liczba uczestników może wynosić maksymalnie 25% publiczności, z zachowaniem limitu 100 osób; w siłowniach czy klubach fitness na każde cztery metry kwadratowe może przebywać jedna osoba; a w weselach udział wziąć będzie mogło 100 osób.

  Ministerstwo zapowiada, że co tydzień będzie aktualizować strefy z obostrzeniami.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com