1,4 C
Rzeszów
piątek, 5 marca, 2021

Dzień Kobiet w kinie lub teatrze

Już 8 marca Dzień Kobiet, z tej okazji kino Zorza i Teatr im. Wandy Siemaszkowej, zaplanowały wyjątkowe wydarzenia dla pań. W kinie Zorza o...
+

  Kolejne zakażenia w szpitalach Klinicznym nr 2 oraz MSWiA w Rzeszowie!

  Polecamy

  Dominik Bąk
  Redaktor Dominik Bąk - Szef NEWSROOMu oraz działu Publicystyki KURIER RZESZOWSKI - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Epidemia nie zwalnia tempa, co grosze, zakażenia dotyczą także pracowników medycznych. Wczorajszego wieczora informowaliśmy o czterech przypadkach zakażeń koronawirusem w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie oraz zakażeniach w szpitalu MSWiA.

  Dorota Gibała, rzecznik Wojewódzkiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Rzeszowie poinformowała w sobotnie południe o kolejnym zakażonym pracowniku oddziału ginekologiczno – położniczego w rzeszowskiej “dwójce”, to położna. “Badania pacjentów i personelu są w toku, osoby ze styczności objęte są kwarantanną.” – dodaje Gibała. W tej placówce uzyskano do tej pory 5 pozytywnych wyników wśród personelu medycznego (1 lekarz i 4 położne).

  Kolejne, aż cztery nowe zakażenia wykryto w szpitalu MSWiA przy ul. Krakowskiej. Potwierdzono łącznie 12 pozytywnych przypadków w tym u 4 pacjentów oraz u 5 osób z personelu medycznego i 3 osób z kontaktu. W szpitalu zmarł także zakażony pacjent, 88-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego.

  W szpitalu MSWiA przebadano wszystkich pacjentów i cały personel medyczny oddziału chirurgicznego, gdzie pierwotnie wykazano zakażenia. Szpital podjął decyzję o wstrzymaniu przyjmowania nowych pacjentów na wszystkie oddziały.

  W obu placówkach trwają dochodzenia epidemiologiczne. Ogółem na terenie miasta Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego kwarantanną objęto 581 osób. “Na sobotę 8 sierpnia WSSE w Rzeszowie zaplanowała przebadanie 40 osób z kontaktu  na terenie powiatu rzeszowskiego.” – poinformowała Dorota Gibała, rzecznik WSSE w Rzeszowie.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  SERWIS POGODOWY 🌤

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -