środa, 17 kwietnia, 2024
spot_img
+

  Jest decyzja MSWiA w sprawie powiększenia Rzeszowa o gminę Krasne!

  Polecamy

  Redakcja
  Redakcja
  Zespół Redakcyjny Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, Tvi
  - Reklama -

  Znamy decyzję Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w przedmiocie połączenia się miasta Rzeszowa z gminą Krasne.

  W piątek w ministerstwie odbyło się spotkanie, któremu przewodniczył wiceminister MSWiA Paweł Szefernaker. Z wiceszefem spotkali się Ewa Leniart – wojewoda podkarpacki, Tadeusz Ferenc – prezydent Rzeszowa, Wilhelm Woźniak – wójt gminy Krasne oraz Marcin Warchoł – wiceminister sprawiedliwości, podkarpacki poseł Prawa i Sprawiedliwości.

  Rozmowy dotyczyły wcielenia całej gminy Krasne do miasta Rzeszowa. Spotkanie zorganizowano z inicjatywy Warchoła, nazywanego potocznie „abmasadorem Rzeszowa”.
  Rozmowy nie przyniosły oczekiwanego efektu, ale Marcin Warchoł nie kryje zadowolenia – „najważniejszym wnioskiem ze spotkania jest zgoda co do tego, że miasto musi się połączyć z całą gmina Krasne.” Ustalenia ze spotkania, które płyną z Warszawy, są takie, że Rzeszów połączy się z gminą Krasne od 1. stycznia 2022 roku. „Takie rozwiązanie popierają zarówno władze Rzeszowa, jak i władze województwa oraz wójt gminy Krasne” – dodaje poseł Warchoł.

  Tylko obustronna zgoda dwóch samorządów, po połączeniu się, gwarantuje specjalny bonus z MSWiA w wysokości 100 milionów złotych. Rozmowy mają być kontynuowane we wrześniu, w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim.

  Przypomnijmy, że końcem lipca br. Rada Ministrów zgodziła się na przyłączenia do Rzeszowa sołectwa Pogwizdów Nowy z gm. Głogów Małopolski.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com