czwartek, 29 lutego, 2024
+

  Zmiany programu TRANS/MISJE – Wschód Sztuki. Powodem COVID!

  Polecamy

  Redakcja
  Redakcja
  Zespół Redakcyjny Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, Tvi
  - Reklama -

  Organizatorzy Międzynarodowego Festiwalu TRANS/MISJE – Wschód Sztuki, który odbędzie się w dniach 27 – 30 sierpnia w Rzeszowie, zmuszeni są zmienić program wydarzenia. Zamiast gości z Ukrainy, będą artyści z Białorusi. Wszystko przez COVID.

  „Z uwagi na dynamiczny rozwój sytuacji związanej z pandemią COVID-19 zostaliśmy zmuszeni wprowadzić zmiany w programie tegorocznego Międzynarodowego Festiwalu TRANS/MISJE – Wschód Sztuki.” – poinformowała nas Monika Midura, sekretarz literacka
  Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie, organizatora festiwalu.


  Zamiast gości z Ukrainy Rzeszów odwiedzą artyści ze stolicy Bułgarii, którzy zaprezentują spektakl na podstawie opowiadania Hansa Christiana Andersena oraz audiowizualną wystawę trójki scenografów designerów. 29 sierpnia zapraszamy również na recital Anny Sroki-Hryń pod tytułem „Vintage – piosenki międzywojenne”.
  Ukraińskie władze wprowadziły obowiązkową kwarantannę dla osób przejeżdżających z Polski, ale i nie tylko, bo Sumski Regionalny Akademicki Teatr Dramatyczny i Muzycznej Komedii im. M.S. Szczepkin z Ukrainy, z uwagi na rozwój epidemii w Polsce, zrezygnował z występu. Te dwie sprawy sprawiły, że nie zobaczymy ich w Rzeszowie.

  Festiwal TRANS/MISJE to spektakle teatralne, wystawy sztuk plastycznych, koncerty i wyjątkowe widowisko plenerowe. Impreza drugi raz zgromadzi w stolicy Podkarpacia artystów z państw wschodnich, dla których istotny jest kontekst pogranicza. W tym roku podczas Festiwalu zaprezentują się zespoły artystyczne z Polski, Rumunii, Litwy i Bułgarii. Spotkanie ze sztuką państw kulturalnego czworoboku w różnych miejscach na mapie Rzeszowa to prawdziwa gratka dla tych, którzy spędzając wakacje w mieście, szukają nieszablonowej rozrywki w niskiej cenie.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com