1,3 C
Rzeszów
poniedziałek, 25 stycznia, 2021

Wkrótce w Siemaszkowej nowy spektakl ,,Granica”

W Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie trwają intensywne próby do „Granicy” w reżyserii Katarzyny Szyngiery. Premiera spektaklu jest planowana na 27 lutego. Nowy...
+

  Sanepid: koronawirus u pielęgniarki ze szpitala MSWiA i św. Rodziny

  Polecamy

  Dominik Bąk
  Redaktor Dominik Bąk - Szef NEWSROOMu oraz działu Publicystyki KURIER RZESZOWSKI - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Kolejne zachorowania w wyniku zakażenia koronawirusem wykryto u pielęgniarki pracującej w dwóch szpitalach w Rzeszowie i Rudnej Małej. Chodzi o szpital MSWiA przy ul. Krakowskiej i Szpital im. św. Rodziny w Rudnej Małej.

  Dorota Gibała, rzecznik Wojewódzkiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Rzeszowie poinformowała w poniedziałek, że w dniu 30 lipca uzyskano pozytywny wynik u pielęgniarki,  pracującej w szpitalu MSWiA i Szpitalu Specjalistycznym im. Św. Rodziny. “Rozpoczęto dochodzenie epidemiologiczne, w wyniku którego, ustalono wszystkie osoby z bezpośredniego kontaktu, łącznie 13 osób, w tym personel, pacjenci i środowisko domowe” – informuje Gibała. Do innych PSSE przekazano  informację o 5 osobach, które należy objąć kwarantanną.

  Jednoczesnie wojewódzki sanepid poinformował, że do wczorajszego dnia uzyskano ogółem 4 pozytywne wyniki w Szpitalu Pro-Famila w Rzeszowie – “w tym 3 u pacjentek wypisanych ze szpitala (z powiatów dębickiego, mieleckiego i krośnieńskiego) i 1 osoby z personelu.” – powiedziała nam Dorota Gibała.

  Wojewódzka Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Rzeszowie zapewnia, że ostatnie odnotowane przypadki na terenie Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego są niepowiązane z wyżej wymienionymi zakażeniami.

  Ogółem na terenie miasta Rzeszowa  i powiatu rzeszowskiego  kwarantanną objęto 575 osób. To znacząca liczba.

  W poniedziałek 3.08. na Podkarpaciu potwierdzono 42 kolejne zakażenia koronawirusem, które dotyczą 8 osób z powiatu jarosławskiego (pięć kobiet i trzech mężczyzn), 5 osób z powiatu łańcuckiego (trzy kobiety i dwóch mężczyzn), 2 osób z powiatu mieleckiego (kobieta i mężczyzna), 13 osób z powiatu przemyskiego (dziewięć kobiet i czterech mężczyzn), 7 osób z Przemyśla (sześć kobiet i mężczyzna), 3 osób z powiatu ropczycko-sędziszowskiego (kobiety), 3 osób z powiatu rzeszowskiego (kobieta i dwóch mężczyzn) oraz 1 osoby z Rzeszowa (kobieta).

  Kolejne 3 osoby, które wyzdrowiały to 2 mieszkańców powiatu jarosławskiego i jedna osoba z powiatu przeworskiego.

  Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 11 osób, 2 452 poddane jest kwarantannie, a w izolacji przebywa 415 osób. Aktualnie z potwierdzonym COVID-19 hospitalizowanych jest 109 osób.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  SERWIS POGODOWY 🌤

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -