-12,1 C
Rzeszów
poniedziałek, 18 stycznia, 2021

WiM Biblioteka w Rzeszowie zaprasza na wystawę ,,Legenda o Baczyńskim”

Z okazji 100. rocznicy urodzin Krzysztofa Kamila Baczyńskiego Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie organizuje wystawę „Legenda o Baczyńskim”. Ekspozycję można zwiedzać do 30 stycznia 2021 r. w WiMBP...
+

  Bez limitów na basenach. Na ROSiR tłumy

  Polecamy

  Dominik Bąk
  Redaktor Dominik Bąk - Szef NEWSROOMu oraz działu Publicystyki KURIER RZESZOWSKI - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W zeszłą sobotę 25 lipca weszło w życie rozporządzenie, które zezwala m.in. na powrót kibiców do hal i sal sportowych. Zniesiono też limity osób na basenach, a w wydarzeniach i zajęciach sportowych może brać udział maksymalnie 250 uczestników jednocześnie – poinformowało Ministerstwo Sportu.

  Kilka dni później okazało się, że być może zniesienie limitów było błędem. W ciągu ostatnich upalnych dni na rzeszowskich basenach przy ROSiR przebywały tłumy. Tylko we wtorek 29 lipca z basenów przy ul. Jałowego skorzystało prawie 3000 osób, nie wiele mniej plażowiczów było w środę i czwartek.

  Tymczasem w piątek i sobotę padły rekordy zakażeń koronawirusem, od początku trwania epidemii w Polsce. Niemniej Rzeszowski Ośrodek Sportu i turystyki zapewnia, że dokłada wszelkich starań, aby minimalizować ewentualne zakażenia. Na terenie kąpieliska trzeba zachowywać zasadę dystansu społecznego (1,5 m). Przed wejściem i zakupem biletu ręce należy zdezynfekować, a oczekując w kolejce używać maseczki na usta i nos.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  SERWIS POGODOWY 🌤

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -